Gmina Przeworsk nawiązała współpracę transgraniczną ze słowacką gminą Jablonov. Podpisanie umowy partnerskiej nastąpiło tuż przed świętami.
12 kwietnia wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec gościł na Słowacji, gdzie wraz ze starostą gminy Jablonov Jozefem Molčanem podpisał umowę o współpracy transgranicznej. W ramach tego porozumienia liderzy dwóch jednostek samorządowych zadeklarowali między innymi przygotowanie wspólnych projektów[paywall] w ramach funduszy UE, współpracę w dziedzinie kultury, szkolnictwa, zabytków, zachowania dziedzictwa kulturowego, tradycji ludowych czy rzemiosła ludowego. Ponadto umowa zakłada wspólne organizowanie inicjatyw z zakresu sportu, turystyki oraz ochrony środowiska. Podpisane porozumienie ma też stworzyć platformę wymiany doświadczeń polskich i słowackich przedsiębiorców.
Parafowany dokument to swego rodzaju rozszerzenie słowackich kontaktów gminy Przeworsk. Wcześniej podobne porozumienie podpisano z gminą Spišský Hrhov, a jego efektem jest między innymi powstała w ramach projektu „Interreg” strona internetowa prezentująca m.in. tradycje świąteczne i historię obu regionów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Turystyka samorządowa ma się rozumieć he he.
Ten nieogolony, w sweterku to nasz?
Nie to Józek z Jablonova :) Nasz dystyngowany w gangu.
Turystyka samorządowa ma się rozumieć he he.
Ten nieogolony, w sweterku to nasz?
Nie to Józek z Jablonova :) Nasz dystyngowany w gangu.