Reklama

Gospodarska wizyta starosty Pączka. Powstanie DPS?

23 lutego br. władze powiatu przemyskiego gościły w Urzędzie Gminy w Birczy. To kolejne już spotkanie w ramach rozpoczętych w styczniu br. tzw. wizyt gospodarskich . Wcześniej władze powiatu złożyły podobną wizytę w gminach: Stubno, Krzywcza i Dubiecko.

W Birczy władze powiatu reprezentowali starosta Jan Pączek oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, gminę zaś wójt Grzegorz Gągola oraz przewodniczący Rady Gminy Bircza Kazimierz Cap. – Władze gminy podziękowały za bardzo dobrą i sprawną współpracę, szczególnie za tę ubiegłoroczną, kiedy gmina Bircza została mocno dotknięta przez powódź[paywall]. Powiat przemyski zaangażował się nie tylko w odbudowę swojej zniszczonej infrastruktury mostowo-drogowej na terenie gminy Bircza, ale wsparł także gminę kwotą 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont jednej z gminnych dróg – powiedziała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.

Władze obu samorządów rozmawiały również o przyszłości. W szczególności skupiły się na planowanym remoncie drogi powiatowej Nienadowa – Bircza, liczącej ponad 19 km, gdzie zaplanowano nie tylko remont nawierzchni, ale także budowę chodników, zjazdów itp.

– Poza remontami dróg i mostów omówiono też pomysły na wspólną kampanię informacyjno-promocyjną gminy i powiatu. Była mowa o możliwości stworzenia DPS-u na terenie gminy, w odpowiedzi na  rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Poruszony został problem powiatowych przewozów autobusowych, aby ułatwić mieszkańcom gminy kontakt ze Starostwem Powiatowym w Przemyślu, ale także transport do celów rekreacyjno-turystycznych czy innych – podsumowała M. Dachnowicz.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2021-03-04 11:02:51

    Ale mają wielkie brzuchy ... wow

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    oooo..... - niezalogowany 2021-03-06 12:56:35

    A rozmawiali o fatalnych beznadziejnych  drogach gminnych ,niektóre drogi zostały naprawione kto miał jakieś układy .To spotkanie dla spotkania taka pokazówka że władza działa .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama