23 lutego br. władze powiatu przemyskiego gościły w Urzędzie Gminy w Birczy. To kolejne już spotkanie w ramach rozpoczętych w styczniu br. tzw. wizyt gospodarskich . Wcześniej władze powiatu złożyły podobną wizytę w gminach: Stubno, Krzywcza i Dubiecko.
W Birczy władze powiatu reprezentowali starosta Jan Pączek oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, gminę zaś wójt Grzegorz Gągola oraz przewodniczący Rady Gminy Bircza Kazimierz Cap. – Władze gminy podziękowały za bardzo dobrą i sprawną współpracę, szczególnie za tę ubiegłoroczną, kiedy gmina Bircza została mocno dotknięta przez powódź[paywall]. Powiat przemyski zaangażował się nie tylko w odbudowę swojej zniszczonej infrastruktury mostowo-drogowej na terenie gminy Bircza, ale wsparł także gminę kwotą 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont jednej z gminnych dróg – powiedziała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.
Władze obu samorządów rozmawiały również o przyszłości. W szczególności skupiły się na planowanym remoncie drogi powiatowej Nienadowa – Bircza, liczącej ponad 19 km, gdzie zaplanowano nie tylko remont nawierzchni, ale także budowę chodników, zjazdów itp.
– Poza remontami dróg i mostów omówiono też pomysły na wspólną kampanię informacyjno-promocyjną gminy i powiatu. Była mowa o możliwości stworzenia DPS-u na terenie gminy, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Poruszony został problem powiatowych przewozów autobusowych, aby ułatwić mieszkańcom gminy kontakt ze Starostwem Powiatowym w Przemyślu, ale także transport do celów rekreacyjno-turystycznych czy innych – podsumowała M. Dachnowicz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A rozmawiali o fatalnych beznadziejnych drogach gminnych ,niektóre drogi zostały naprawione kto miał jakieś układy .To spotkanie dla spotkania taka pokazówka że władza działa .
Ale mają wielkie brzuchy ... wow
A rozmawiali o fatalnych beznadziejnych drogach gminnych ,niektóre drogi zostały naprawione kto miał jakieś układy .To spotkanie dla spotkania taka pokazówka że władza działa .