Reklama

Gotowali ze zwyciężczynią MasterChefa [ZDJĘCIA]

Wyjątkową szansę szlifowania kulinarnych umiejętności pod okiem mistrzyni w tej dziedzinie Martyny Niemiec – zwyciężczyni pierwszej edycji TVN-owskiego show „MasterChef – Nastolatki” – mieli niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej w Urzejowicach. Było twórczo, wesoło i smacznie!

22 października był dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach szczególnym dniem. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa, którym była znana do tej pory młodzieży z telewizyjnego formatu TVN „MasetrChef – Nastolatki” uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku Martyna Niemiec. Za sprawą sukcesu odniesionego w programie o utalentowanej nastolatce z Gniewczyny Łańcuckiej usłyszała cała Polska. Gotowanie to jej wielka pasja. Posiadaczką fartucha gwarantującego start w kulinarnej rywalizacji na antenie TVN stała się za sprawą dogrywki. W kolejnych etapach, m.in. w półfinale, a potem odsłonie finałowej, pokazała, że nie ma sobie równych, zdobywając ostatecznie pierwsze miejsce. Zachwyciła jurorów  (w tym gronie znaleźli się francuski restaurator i mistrz kuchni Michel Moran, gwiazda TVN Dorota Szelągowska i kucharz, gospodarz programów kulinarnych Tomasz Jakubiak) opanowaniem, mistrzowskim i odważnym łączeniem smaków i nieoczywistym sposobem doprawiania swoich dań.

Wygrana przyniosła Martynie nagrodę w łącznej wysokości 70 tys. zł, którą wzbogaciło zaproszenie do udziału w profesjonalnych warsztatach kulinarnych i możliwość wydania własnej książki kucharskiej zatytułowanej „Smacznego ziomy”. Wciąż można[paywall] ją kupić w sieci Empik.

Reklama

Nie ma się więc co dziwić, że pełna pasji i nietuzinkowych pomysłów nastolatka wzbudziła zainteresowanie społeczności SP w Urzejowicach. W gościnnych progach ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, którego Martyna jest uczennicą, uczestników kulinarnych warsztatów powitała wicedyrektor tej placówki Ilona Sznajder-Jabłońska. Ósmoklasiści pełni werwy przystąpili do wspólnego gotowania z Martyną. Obawiali się, czy sprostają wyzwaniu. Pasjonatka gotowania chętnie dzieliła się z nimi wiedzą kulinarną i swoimi patentami. Wspólnymi siłami udało się przygotować: humus, makaron z sosem cytrynowym i parmezanem oraz zapiekaną chałkę z konfiturą. Wszystko okazało się przepyszne i szybko znikło z talerzy. Podsumowaniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia oraz zwiedzanie szkoły przez młodych gości z Urzejowic, którzy już w tym roku szkolnym będą podejmować decyzję o dalszej drodze edukacyjnej. Mieli okazję zajrzeć do strzelnicy, hali sportowej i sal warsztatowych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/11/2024 14:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama