Wyjątkową szansę szlifowania kulinarnych umiejętności pod okiem mistrzyni w tej dziedzinie Martyny Niemiec – zwyciężczyni pierwszej edycji TVN-owskiego show „MasterChef – Nastolatki” – mieli niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej w Urzejowicach. Było twórczo, wesoło i smacznie!
22 października był dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach szczególnym dniem. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa, którym była znana do tej pory młodzieży z telewizyjnego formatu TVN „MasetrChef – Nastolatki” uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku Martyna Niemiec. Za sprawą sukcesu odniesionego w programie o utalentowanej nastolatce z Gniewczyny Łańcuckiej usłyszała cała Polska. Gotowanie to jej wielka pasja. Posiadaczką fartucha gwarantującego start w kulinarnej rywalizacji na antenie TVN stała się za sprawą dogrywki. W kolejnych etapach, m.in. w półfinale, a potem odsłonie finałowej, pokazała, że nie ma sobie równych, zdobywając ostatecznie pierwsze miejsce. Zachwyciła jurorów (w tym gronie znaleźli się francuski restaurator i mistrz kuchni Michel Moran, gwiazda TVN Dorota Szelągowska i kucharz, gospodarz programów kulinarnych Tomasz Jakubiak) opanowaniem, mistrzowskim i odważnym łączeniem smaków i nieoczywistym sposobem doprawiania swoich dań.
Wygrana przyniosła Martynie nagrodę w łącznej wysokości 70 tys. zł, którą wzbogaciło zaproszenie do udziału w profesjonalnych warsztatach kulinarnych i możliwość wydania własnej książki kucharskiej zatytułowanej „Smacznego ziomy”. Wciąż można[paywall] ją kupić w sieci Empik.
Nie ma się więc co dziwić, że pełna pasji i nietuzinkowych pomysłów nastolatka wzbudziła zainteresowanie społeczności SP w Urzejowicach. W gościnnych progach ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, którego Martyna jest uczennicą, uczestników kulinarnych warsztatów powitała wicedyrektor tej placówki Ilona Sznajder-Jabłońska. Ósmoklasiści pełni werwy przystąpili do wspólnego gotowania z Martyną. Obawiali się, czy sprostają wyzwaniu. Pasjonatka gotowania chętnie dzieliła się z nimi wiedzą kulinarną i swoimi patentami. Wspólnymi siłami udało się przygotować: humus, makaron z sosem cytrynowym i parmezanem oraz zapiekaną chałkę z konfiturą. Wszystko okazało się przepyszne i szybko znikło z talerzy. Podsumowaniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia oraz zwiedzanie szkoły przez młodych gości z Urzejowic, którzy już w tym roku szkolnym będą podejmować decyzję o dalszej drodze edukacyjnej. Mieli okazję zajrzeć do strzelnicy, hali sportowej i sal warsztatowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze