Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, pracują na pełnych obrotach. To, że nie tracą czujności, prowadzi do odkrywania coraz to nowych prób nielegalnego przewożenia przez granicę dóbr i wyrobów.
Na lotniczym przejściu granicznym w Rzeszowie-Jasionce u pasażera przylatującego do Polski z USA wykryli 130 paczek papierosów, które próbował przemycić w plecaku. Został on ukarany mandatem.
W Korczowej wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski bus. Rewizja wykazała 720 paczek papierosów ukrytych m.in. w podłodze pojazdu i zbiorniku paliwa. Do przemytu przyznała się obywatelka Ukrainy.
Na tym samym przejściu granicznym, w autokarze jadącym z Ukrainy do Czech, w skrytce w toalecie znaleziono 580 kolejnych paczek z wyrobami tytoniowymi. Towar zabezpieczono, a sprawców przemytu ukarano mandatami.
W Medyce natomiast funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz gotówki w wysokości 27 tys. dolarów amerykańskich. Obywatel Ukrainy, który nie dopełnił obowiązku zgłoszenia przewozu, również otrzymał mandat karny i został zobowiązany do pisemnego zadeklarowania przewożonych środków pieniężnych.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze