Reklama

Grad medali młodych pingpongistów Kolpinga i Nurtu

W Błażowej odbyły się Mistrzostw Podkarpacia Młodzików, w których główne role odegrali młodzi reprezentanci Kolpinga Jarosław i Nurtu Przemyśl.

Jarosławianin Szymon Flaumenhaft był zdecydowanie najlepszymi zawodnikiem mistrzostw. Zwyciężył zarówno w rywalizacji w grze pojedynczej oraz w podwójnej. W półfinale wygrał z Wiktorem Iwaniuchem (Nurt) 3:0 (8, 7, 7), a w finale z Gracjanem Dębskim (Nurt) 3:0 (5, 8, 4).

W deblu Szymon grał w parze z Jakubem Hubką z LZS UKS Kąkolówka. W półfinale[paywall] pokonali parę Wojciech Flaumenhaft (Kolping) i Miłosz Wanielista (SKT I LO Wiki Sanok) 2:0 (6, 8).

W finale ograli przemyski duet Iwaniuch/Dębski 2:0 (5, 6). Na miejscach 9. – 15. w deblu uplasowali się Aleksander Zielnik i Kacper Żelaznowski, którzy występowali – odpowiednio – z Jakubem Juchą z Politechniki Rzeszów i Szymonem Ciborowskim z UKS Kępa Dębica. Młodych tenisistów, trenujących w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, prowadził trener Konrad Zieliński.

6 medali Nurtu

Znakomicie w Błażowej zaprezentowali się także przedstawiciele Nurtu Przemyśl. W imprezie wzięło w nich udział czworo jego reprezentantów: Aleksandra Makar, Amelia Świeży, Gracjan Dębski, Wiktor Iwaniuch.

Reklama

A. Makar potwierdziła wysoką formę, zwyciężając zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej (grała w parze z Łucją Kobosz z Politechniki Rzeszów). W półfinale singla pokonała Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:0 (6, 1, 5), a w finale Lenę Dołżycką (Krzemień Ustrzyki Dolne) 3:1 (8, 5, -9, 13).

W deblu Ola i Łucja nie miały sobie równych, wygrywając wszystkie pojedynki i nie tracąc seta. Najpierw w ćwierćfinale pokonały parę Celina Klocek/Nikola Chmiel, w półfinale parę Julia Sowa/Julia Kozdraś, a w finale parę Amelia Kramek/Anna Rogala.

Świetną grę zaprezentował G. Dębski. Zdobył dwa srebrne medale oraz awansował na Mistrzostwa Polski Młodzików. W grze pojedynczej wygrał kolejno z: Igorem Gielachem (Orły Temidy Domaradz) 3:0 (9, 6, 5), Marcelem Winterem (KSTS Krosno) 3:1 (5, -8, 6, 6), Przemysławem Przybyszem (PUKS Arka Łętownia) 3:0 (6, 9, 5), w walce o awans na mistrzostwa Polski stoczył wewnątrzklubowy pojedynek z Wiktorem Iwaniuchem, który wygrał 3:1 (9,-7,3,5). W półfinale pokonał Jakuba Hubkę (LZS Kąkolówka) 3:1 (-8, 4, 4, 7).

W finale, jak już wspomnieliśmy wyżej, przegrał z Sz. Flaumenhaftem. W deblu Gracjan, grając w parze z kolegą klubowym W. Iwaniuchem, pokonali kolejno bez straty seta pary: Łukasz Horzępa/Kamil Drobicki, Miłosz Mazurkiewicz/Mikołaj Głód, w półfinale duet Krystian Pytko/Karol Hubka. W finale musieli uznać wyższość pary Sz. Flaumenhaft/J. Hubka.

Reklama

W. Iwaniuch zdobył brązowy medal w grze pojedynczej oraz srebrny (w parze z Gracjanem) w grze podwójnej. Pokonał kolejno: Filipa Wójcika (KSTS Krosno) 3:1 (-7, 4, 6, 4), Mateusza Bobera (LZS Kąkolówka) 3:0 (6, 8, 4), a po porażce z G. Dębskim, wygrał w meczu o brązowy medal z Karolem Kuklą (UKS Kępa Dębica) 3:0 (2, 7, 11).

W meczu, którego stawką był awans do finału przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów Sz. Flaumenhaftem. Dzięki jednak wygranej z K. Kuklą zachował szansę na udział w Mistrzostwach Polski Młodzików – będzie pierwszym rezerwowym.

Amelia Świeży dwa singlowe mecze wygrała, dwa przegrała i ostatecznie uplasowała się 16. miejscu w zawodach.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama