W Błażowej odbyły się Mistrzostw Podkarpacia Młodzików, w których główne role odegrali młodzi reprezentanci Kolpinga Jarosław i Nurtu Przemyśl.
Jarosławianin Szymon Flaumenhaft był zdecydowanie najlepszymi zawodnikiem mistrzostw. Zwyciężył zarówno w rywalizacji w grze pojedynczej oraz w podwójnej. W półfinale wygrał z Wiktorem Iwaniuchem (Nurt) 3:0 (8, 7, 7), a w finale z Gracjanem Dębskim (Nurt) 3:0 (5, 8, 4).
W deblu Szymon grał w parze z Jakubem Hubką z LZS UKS Kąkolówka. W półfinale[paywall] pokonali parę Wojciech Flaumenhaft (Kolping) i Miłosz Wanielista (SKT I LO Wiki Sanok) 2:0 (6, 8).
W finale ograli przemyski duet Iwaniuch/Dębski 2:0 (5, 6). Na miejscach 9. – 15. w deblu uplasowali się Aleksander Zielnik i Kacper Żelaznowski, którzy występowali – odpowiednio – z Jakubem Juchą z Politechniki Rzeszów i Szymonem Ciborowskim z UKS Kępa Dębica. Młodych tenisistów, trenujących w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, prowadził trener Konrad Zieliński.
Znakomicie w Błażowej zaprezentowali się także przedstawiciele Nurtu Przemyśl. W imprezie wzięło w nich udział czworo jego reprezentantów: Aleksandra Makar, Amelia Świeży, Gracjan Dębski, Wiktor Iwaniuch.
A. Makar potwierdziła wysoką formę, zwyciężając zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej (grała w parze z Łucją Kobosz z Politechniki Rzeszów). W półfinale singla pokonała Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:0 (6, 1, 5), a w finale Lenę Dołżycką (Krzemień Ustrzyki Dolne) 3:1 (8, 5, -9, 13).
W deblu Ola i Łucja nie miały sobie równych, wygrywając wszystkie pojedynki i nie tracąc seta. Najpierw w ćwierćfinale pokonały parę Celina Klocek/Nikola Chmiel, w półfinale parę Julia Sowa/Julia Kozdraś, a w finale parę Amelia Kramek/Anna Rogala.
Świetną grę zaprezentował G. Dębski. Zdobył dwa srebrne medale oraz awansował na Mistrzostwa Polski Młodzików. W grze pojedynczej wygrał kolejno z: Igorem Gielachem (Orły Temidy Domaradz) 3:0 (9, 6, 5), Marcelem Winterem (KSTS Krosno) 3:1 (5, -8, 6, 6), Przemysławem Przybyszem (PUKS Arka Łętownia) 3:0 (6, 9, 5), w walce o awans na mistrzostwa Polski stoczył wewnątrzklubowy pojedynek z Wiktorem Iwaniuchem, który wygrał 3:1 (9,-7,3,5). W półfinale pokonał Jakuba Hubkę (LZS Kąkolówka) 3:1 (-8, 4, 4, 7).
W finale, jak już wspomnieliśmy wyżej, przegrał z Sz. Flaumenhaftem. W deblu Gracjan, grając w parze z kolegą klubowym W. Iwaniuchem, pokonali kolejno bez straty seta pary: Łukasz Horzępa/Kamil Drobicki, Miłosz Mazurkiewicz/Mikołaj Głód, w półfinale duet Krystian Pytko/Karol Hubka. W finale musieli uznać wyższość pary Sz. Flaumenhaft/J. Hubka.
W. Iwaniuch zdobył brązowy medal w grze pojedynczej oraz srebrny (w parze z Gracjanem) w grze podwójnej. Pokonał kolejno: Filipa Wójcika (KSTS Krosno) 3:1 (-7, 4, 6, 4), Mateusza Bobera (LZS Kąkolówka) 3:0 (6, 8, 4), a po porażce z G. Dębskim, wygrał w meczu o brązowy medal z Karolem Kuklą (UKS Kępa Dębica) 3:0 (2, 7, 11).
W meczu, którego stawką był awans do finału przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów Sz. Flaumenhaftem. Dzięki jednak wygranej z K. Kuklą zachował szansę na udział w Mistrzostwach Polski Młodzików – będzie pierwszym rezerwowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze