Reklama

Grasowali na działkach, ogałacali domki letniskowe

O losie dwóch młodych mieszkańców gminy Cieszanów zadecyduje niebawem sąd. 19- i 20-latek od 2018 roku kradli sprzęty pozostawione w altankach działkowych i domkach letniskowych. Pod koniec czerwca zrabowali mienie o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Sezon działkowy w pełni. Jak co roku zwiększa się też zainteresowanie amatorów cudzego mienia sprzętami pozostawianymi na działkach i w domkach letniskowych. Pod koniec czerwca br. policjanci z komendy w Lubaczowie wpadli na trop amatorów sprzętów wędkarskich, sejsmicznych i ogrodniczych, które właściciele trzymali na terenie ogrodów działkowych i prywatnych domków letniskowych. Udało się to tuż po zgłoszeniu o włamaniu do domku letniskowego w Nowym Siole. Właściciel stracił w wyniku kradzieży sprzęt wędkarski o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Policjantom udało się ustalić, że związek z tą sprawą może mieć 19-letni mieszkaniec Cieszanowa. Ten natomiast wskazał mundurowym  miejsce, gdzie znajdowały się łupy i wsypał o rok starszego kompana, z którym dopuścił się przestępstwa. 19- i 20-letni mieszkańcy gminy Cieszanów zostali wówczas zatrzymani. Po nitce do kłębka udało się ustalić, że nie jest to jedyne tego typu przewinienie dwójki młodych mężczyzn. Okazało się, że na przestrzeni 2018 i 2019 roku zrabowali oni także inny sprzęt. Z informacji przekazanych przez lubaczowską policję wynika, że w kwietniu br. skradli z ogródków działkowych w Lubaczowie sprzęt ogrodniczy, a w listopadzie ubiegłego roku z jednej z ulic Lubaczowa zabrali akumulator do sprzętu sejsmicznego, należącego do firmy prowadzącej w tym rejonie badania. Oba łupy udało się odzyskać. Amatorzy cudzego mienia zostali przesłuchani. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów. Odpowiedzą za nie przed sądem.

 

Reklama

Policja uczula, by zadbać o należytą ochronę wiat i domków na ogródkach działkowych:

Warto przede wszystkim:

–        zabezpieczyć należycie drzwi i okna w domku oraz założyć dobre zamki i pod żadnym pozorem nie zostawiać kluczy pod wycieraczką;

–        na działce nie pozostawiać wartościowych przedmiotów;

–        uważać na kręcących się w pobliżu działki ludzi, warto się nimi zainteresować, zapytać kogo szukają;

–        współdziałać z sąsiadami, poprosić ich o czujność w razie naszej nieobecności i zwracać uwagę także na ich domek.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości