Niebawem rozpoczną się kolejne drogowe inwestycje na terenie powiatu jarosławskiego. To dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców ulicy Żeromskiego w Jarosławiu, ale także Pruchnika, Czelatyc czy Węgierki.
W br. na inwestycje drogowe na terenie powiatu jarosławskiego przeznaczone zostanie ponad 13,5 mln zł. Ale to najprawdopodobniej nie koniec. Podczas ostatniej (19 sierpnia br.) sesji rady powiatu jarosławskiego doszły kolejne 4 mln zł[paywall]. Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan zapowiedział także złożenie trzech wniosków do rządowego funduszu dróg lokalnych.
Wśród wspomnianych inwestycji na pierwszy plan wybija się gruntowny remont ul. Żeromskiego w Jarosławiu. Został już rozstrzygnięty przetarg i prace warte 464 tys. zł ruszą lada dzień. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu powiatu, choć zazwyczaj tego typu inwestycje są w połowie finansowane przez gminy. W samym Jarosławiu do przebudowy przeznaczono także m.in. dokończenie powiatowych ulic – Bandurskiego (470 tys. zł) i Brodowicze (400 tys. zł), Żwirowej, Dobrzańskiego, Flisackiej i Dolnoleżajskiej.
Nowe nawierzchnie i chodniki powstaną także w pozostałych gminach powiatu jarosławskiego. Warto wymienić kilka z nich: chodniki w Bystrowicach, Rudołowicach, Węgierce, Czudowicach, Czelatycach i w Pruchniku na ul. Węgierskiej i ks. Markiewicza.
– Jeszcze w tym roku złożymy kolejne trzy wnioski, chcąc skorzystać z rządowych pieniędzy na drogi lokalne – poinformował starosta T. Chrzan. Chodzi o budowę chodnika w Makowisku, ulicy Kolejowej w Radymnie i przebudowę ul. św. Jana wraz z rondem w Wiązownicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Gruntownie wyremontują Żeromskiego w Jarosławiu"Noooooo, to Żeromski będzie zadowolony z takiego potraktowania. Kto wie, może jeszcze coś napisze nowego, taki "gruntownie wyremontowany" Żeromski?
"Gruntownie wyremontują Żeromskiego w Jarosławiu"Noooooo, to Żeromski będzie zadowolony z takiego potraktowania. Kto wie, może jeszcze coś napisze nowego, taki "gruntownie wyremontowany" Żeromski?
A Przemyślu ciulnia.