Bęsiu i Dj Yonas od 2013 roku wspólnie realizują autorski projekt profilaktyczny pn. „Uzależnienia kradną marzenia – Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Właśnie z takim przesłaniem pojawili się 2 lutego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu. Mają już na koncie ponad 1600 wizyt w placówkach oświatowych w kraju i za granicą, podczas których aktywnie przekonywali uczniów, że warto być wolnym od używek.
Dwaj hip-hopowcy Bęsiu i Dj Yonas razem tworzą duet RYMcerze. – Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz Nie Zmarnuj Swojego Życia!” – mówią o swojej inicjatywie, której poświęcili już kilkanaście lat. Ich twórczość niesie ze sobą autentyczny przekaz. Chętnie dzielą się z młodymi osobistymi doświadczeniami i walką z nałogami, prowokując dialog na temat uzależnień, rówieśniczej presji czy odpowiedzialnych wyborów.
– Młodzi! Ogarniajcie progres, rozwijajcie się i podejmujcie mądre decyzje – apelują do przedstawicieli młodego pokolenia.
Reklama
Tym razem swój przekaz skierowali do uczniów jarosławskiej „dziesiątki”. „Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki, takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze… to może ich nieodwracalnie zniszczyć. My im mówimy: Nie Zmarnuj Swojego Życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się” – tej treści przekaz można znaleźć na stronie RYMcerzy.
Spotkanie młodych muzyków z młodzieżą w SP 10 zostało sfinansowane z budżetu miasta, ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień. Jego integralną częścią był też energetyczny koncert duetu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze