Przemyski Rynek był areną historycznego wydarzenia w dziejach wciąż formowanej 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 70 osób – po 16-dniowym szkoleniu podstawowym – złożyło przysięgę, zasilając szeregi tej formacji.
Gospodarzem uroczystości był dowódca 20. Przemyskiej BOT ppłk Daniel Błotko. Nowo wcielonym towarzyszyły rodziny i bliscy. W tym gronie było kilkanaście kobiet. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch czy starosta przemyski Jan Pączek. Przemyski magistrat reprezentował zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży.
Bardzo liczne były grono wojskowe na czele z zastępcą dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciejem Kliszem, dowódcą 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie gen. bryg. Rafałem Kowalikiem.
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.patrzę i nie wierzę. do czego doszliśmy? rzygać się chce.
patrzę i nie wierzę. do czego doszliśmy? rzygać się chce.