W minionym tygodniu odbyły się obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Grupa pracowników otrzymała Medale za Długoletnią Służbę.
Choć wspomniane święto przypada 13 października, w tym roku obchodzono je w Przemyślu kilka dni wcześniej, bo 8 października. Zdecydowano tak ze względu na fakt, że 13 bm. odbywały się wybory.
Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu otrzymali z rąk wicewojewody Lucyny Podhalicz Medale za Długoletnią Służbę, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Zebrani mogli wysłuchać także[paywall] wykładu zastępcy dyrektora ds. lecznictwa WSPR Piotra Marciniaka, który mówił o współpracy pogotowia ze szpitalem wojewódzkim w zakresie postępowania z pacjentem udarowym. Zwrócił on uwagę, że przemyskie pogotowie jako pierwsze w kraju jeszcze w 2017 roku wprowadziło procedurę prerejestracji. Dzięki niej pacjent z udarem mózgu już po 9 minutach od trafienia do szpitala może być poddany leczeniu trombolitycznemu, ponieważ od razu trafia na odpowiedni oddział, omijając SOR.
Na tym, co się działo w przemyskim pogotowiu w ostatnim roku, skupił się dyrektor Rafał Kijanka. Dla tej jednostki był to szczególny czas, ponieważ od 1 sierpnia funkcjonuje jako samodzielna instytucja.
Medal złoty:
Katarzyna Golańska, Marek Gwóźdź, Marek Kasyan, Jan Lorenc, Jerzy Muła.
Medal srebrny:
Krzysztof Goleniowski, Renata Tokarczyk-Jasiewicz, Artur Witkowski.
Medal brązowy:
Mirosław Chomik, Mariusz Kapłon, Grzegorz Marciniuk, Marcin Ozimek, Dominik Plecień, Marcin Tkacz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Szacun... Panowie