Reklama

I Podkarpacka Biesiada nad Lubaczówką [ZDJĘCIA]


W niedzielę, 21 września, na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie odbyła się I Podkarpacka Biesiada nad Lubaczówką, która przyciągnęła nie tylko mieszkańców gminy Wiązownica, ale i całego Podkarpacia.


Jak na biesiadę przystało, nie mogło zabraknąć swojskiego jadła. Były sery, mięsa, domowe wypieki Wykonane na bazie  receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chętnych do przetestowania podkarpackich, regionalnych specjałów nie brakowało. A wszystko to w rytmach muzyki folkowej, którą zapewniły Kapela Sołtysowa i Kapela Moja Scheda.

W rywalizacji na najlepszą potrawę z dyni udział wzięło 20 Kół Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia. Rezultaty ich zmagań oceniała komisja konkursowa:  Rafał Hanas – szef kuchni w Leśnej Polanie, Anna Wałczyńska – prezes Stowarzyszenia Kraina Sanu, Dorota Wierzbińska-Dubaj – dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu oraz Aleksandra Sosna – kierownik działu reklamy „Gazety Jarosławskiej”, dietetyk.

Reklama

Pierwsze miejsce powędrowało do Zespołu Śpiewaczego Piwodzianie z Piwody, drugie do KGW w Izdebkach, a trzecie do KGW w Ryszkowej Woli. Wyróżnienia otrzymały koło gospodyń z Domaradza, Manasterza i to działające przy Domu Kultury w Szówsku. I Podkarpacką Biesiadę nad Lubaczówką zakończyła tradycyjna potańcówka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama