Piękny wzór dla mieszkańców gminy Medyka stanowią pary małżeńskie, które 11 grudnia świętowały jubileusz złotych godów. Na zorganizowanym z tej okazji wydarzeniu wielokrotnie podkreślono wyjątkową rolę, jaką małżonkowie odgrywają w budowaniu lokalnej społeczności.
XIX-wieczny medycki dworek był świadkiem wyjątkowego święta. W jego wnętrzach 50. rocznicę ślubu świętować miało łącznie 14 małżeństw, ale niektórym ważne powody przeszkodziły w dotarciu na wydarzenie. Tym, którzy byli obecni, w szczególnych chwilach towarzyszyli bliscy. Jubilatów podjęli wójt gminy Medyka Magdalena Małachowska, przewodniczący Rady Gminy Medyka Wiktor Borycki oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Tadla. Ostatnia z wymienionych, witając małżonków, podkreśliła, że jubileusz półwiecza wspólnego życia, przepełnionego miłością, wzajemnym szacunkiem i troską, to niezwykła okoliczność.
Uroczysty charakter święta podkreśliły jubileuszowy tort i akcenty artystyczne. Dla przybyłych wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Medyce, wprowadzając atmosferę radości i serdeczności. Szczególna okazja była sposobnością do wspomnień i wzniesienia toastu za zdrowie małżonków. Każda z par uhonorowana została także Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła je gospodarz gminy wraz ze wspomnianym już przewodniczącym Rady Gminy Wiktorem Boryckim. Małżonkom życzono kolejnych lat przeżytych w dobrym zdrowiu i miłości.
Maria i Franciszek Bednarzowie, Katarzyna i Józef Broccy, Helena i Jan Buczkowscy, Anna i Franciszek Czerniccy, Janina i Stanisław Głuszkowie, Zofia i Jan Kuchtowie, Stanisława i Jan Leśniakowie, Danuta i Jerzy Mazurowie, Danuta i Kazimierz Rodzeniowie, Maria i Jan Snajczukowie, Ewa i Witold Stecurowie, Maria i Czesław Szybiakowie, Krystyna i Jan Witalcowie, Józefa i Stanisław Zacharczykowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze