Reklama

Idź na wagary z... przemyskimi „terytorialsami”! [ZDJĘCIA]

Żołnierze z 20. Przemyskiej Brygady Terytorialnej po raz kolejny chcą uatrakcyjnić słynny dzień wagarowicza. Zapraszają uczniów i nauczycieli na wojskową grę terenową. To znakomity pomysł, do którego bardzo zachęcamy wszystkie placówki oświatowe w mieście i okolicach!

Dzień Wagarowicza zawsze przypada w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. Nie inaczej będzie w nadchodzący piątek. Do wieloletniej tradycji należy, że wówczas uczniowie mają w zwyczaju opuszczanie zajęć szkolnych. Początkowo wagary spotykały się ze zdecydowanym sprzeciwem zarówno nauczycieli, jak i rodziców. Dziś wygląda to nieco inaczej... I bardzo dobrze, bo nie ma co walczyć z wiatrakami. Nakazy czy zakazy zazwyczaj przynoszą odwrotny skutek. Większość nauczycieli i dyrektorów szkół zdecydowała o rezygnacji w tym dniu z prowadzenia lekcji na rzecz innych przedsięwzięć.

Zabawa połączona ze szkoleniem

Z niezwykle ciekawą propozycją do szkół i ich uczniów wyszła 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Reklama

– To nasza propozycja zorganizowania bezpiecznej aktywności młodzieży w dniu wagarowicza. Zapraszamy wszystkich na wojskową grę terenową, która ma za zadanie połączyć zabawę z ogólnym, podstawowym szkoleniem wojskowym. Gra prowadzona będzie przez wykwalifikowany personel wojskowy

– zdradził oficer prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Gra terenowa odbędzie się w piątek, 21 marca br., na przemyskim Zniesieniu (ul. Przemysława). Rozpocznie się o g. 9 i potrwa do g. 14. Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/03/2025 15:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama