Żołnierze z 20. Przemyskiej Brygady Terytorialnej po raz kolejny chcą uatrakcyjnić słynny dzień wagarowicza. Zapraszają uczniów i nauczycieli na wojskową grę terenową. To znakomity pomysł, do którego bardzo zachęcamy wszystkie placówki oświatowe w mieście i okolicach!
Dzień Wagarowicza zawsze przypada w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. Nie inaczej będzie w nadchodzący piątek. Do wieloletniej tradycji należy, że wówczas uczniowie mają w zwyczaju opuszczanie zajęć szkolnych. Początkowo wagary spotykały się ze zdecydowanym sprzeciwem zarówno nauczycieli, jak i rodziców. Dziś wygląda to nieco inaczej... I bardzo dobrze, bo nie ma co walczyć z wiatrakami. Nakazy czy zakazy zazwyczaj przynoszą odwrotny skutek. Większość nauczycieli i dyrektorów szkół zdecydowała o rezygnacji w tym dniu z prowadzenia lekcji na rzecz innych przedsięwzięć.
Z niezwykle ciekawą propozycją do szkół i ich uczniów wyszła 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej.
– To nasza propozycja zorganizowania bezpiecznej aktywności młodzieży w dniu wagarowicza. Zapraszamy wszystkich na wojskową grę terenową, która ma za zadanie połączyć zabawę z ogólnym, podstawowym szkoleniem wojskowym. Gra prowadzona będzie przez wykwalifikowany personel wojskowy
– zdradził oficer prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Gra terenowa odbędzie się w piątek, 21 marca br., na przemyskim Zniesieniu (ul. Przemysława). Rozpocznie się o g. 9 i potrwa do g. 14. Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze