Zapaleniem olimpijskiego znicza, wciągnięciem igrzyskowej flagi na maszt, ozdobionej z dziecięcymi uśmiechami i odśpiewaniem hymnu zainaugurowano w Nehrybce XX Powiatową Olimpiadę Sportową pod hasłem „Igrzyska radości – zdrowiem przyszłości”, połączoną z Przeglądem Twórczości Dziecięcej. Wydarzenie zgromadziło 143 uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z powiatu przemyskiego i Przemyśla.
Olimpiada zorganizowana została z inicjatywy nauczycielek – animatorek pedagogiki Celestyna Freineta z Grupy Regionalnej PSAPC.F, działającej przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, a gospodarzem wydarzenia była dyrektor Zespołu Szkół w Nehrybce Małgorzata Rysak-Kozyra, natomiast całość koordynowały nauczycielki Ada Dorociak i Edyta Norejko. Swoje sportowe reprezentacje wystawiły szkoły w: Krasiczynie, Lesznie, Stubnie, Wyszatycach, Nehrybce oraz przemyskie podstawówki nr 11 i 14. Duch zdrowej rywalizacji i atmosfera zabawy udzielały się wszystkim zgromadzonym. Podobnie jak emocje, które w przypadku pierwszoklasistów, zmagających się niejednokrotnie z pierwszym tak poważnym wyzwaniem, sięgnęły zenitu.
Zanim przystąpiono do rywalizacji w konkurencjach zespołowych i indywidualnych, reprezentacje 5 gmin – Przemyśl, Krasiczyn, Medyka, Stubno, Żurawica i miejskiej gminy Przemyśl – przemaszerowały przed zaproszonymi gośćmi, a zaraz potem ci skierowali do nich ciepłe słowa zachęcające do startu. Z konkurencjami typu bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przekładaniem szarfy, przenoszeniem piłki czy minimaratonem uczniowie poradzili sobie wyśmienicie, nie kryjąc satysfakcji i radości z sukcesów. Na finał doceniono wysiłek startujących medalami i dyplomami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze