Reklama

Igrzyska radości w Nehrybce

Zapaleniem olimpijskiego znicza, wciągnięciem igrzyskowej flagi na maszt, ozdobionej z dziecięcymi uśmiechami i odśpiewaniem hymnu zainaugurowano w Nehrybce XX Powiatową Olimpiadę Sportową pod hasłem „Igrzyska radości – zdrowiem przyszłości”, połączoną z Przeglądem Twórczości Dziecięcej. Wydarzenie zgromadziło 143 uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z powiatu przemyskiego i Przemyśla.

Olimpiada zorganizowana została z inicjatywy nauczycielek – animatorek pedagogiki Celestyna Freineta z Grupy Regionalnej PSAPC.F, działającej przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, a gospodarzem wydarzenia była dyrektor Zespołu Szkół w Nehrybce Małgorzata Rysak-Kozyra, natomiast całość koordynowały nauczycielki Ada Dorociak i Edyta Norejko. Swoje sportowe reprezentacje wystawiły szkoły w: Krasiczynie, Lesznie, Stubnie, Wyszatycach, Nehrybce oraz przemyskie podstawówki nr 11 i 14. Duch zdrowej rywalizacji i atmosfera zabawy udzielały się wszystkim zgromadzonym. Podobnie jak emocje, które w przypadku pierwszoklasistów, zmagających się niejednokrotnie z pierwszym tak poważnym wyzwaniem, sięgnęły zenitu.

Zanim przystąpiono do rywalizacji w konkurencjach zespołowych i indywidualnych, reprezentacje 5 gmin – Przemyśl, Krasiczyn, Medyka, Stubno, Żurawica i miejskiej gminy Przemyśl – przemaszerowały przed zaproszonymi gośćmi, a zaraz potem ci skierowali do nich ciepłe słowa zachęcające do startu. Z konkurencjami typu bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przekładaniem szarfy, przenoszeniem piłki czy minimaratonem uczniowie poradzili sobie wyśmienicie, nie kryjąc satysfakcji i radości z sukcesów. Na finał doceniono wysiłek startujących medalami i dyplomami.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama