W niedzielę, 7 lipca w Sośnicy odbył się III Podkarpacki Festiwal Kuchni Dworskiej. Przyciągnął licznych miłośników tradycyjnej kuchni i kultury.
Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Antoniego. Po niej, zebranych, na terenie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Radymno „Pro Patria”, powitały wspaniałe zapachy dań konkursowych, wypieków i innych pyszności przygotowanych przez licznych wystawców.
– Konkursowe dania, które były sercem festiwalu, zachwycały nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim smakiem, nawiązując do tradycji dworskiej kuchni Podkarpacia
– zapewniają pracownicy radymniańskiego urzędu gminy.
Z pewnością każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, a atmosferę umilały występy przy muzyce zespołu DPS w Sośnicy. Jednak jak festiwal, to i konkurs kulinarny! Ten pn. Specjał Szlachecki był skierowany do producentów indywidualnych: osób fizycznych, Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, gospodarstw agroturystycznych, gospodarstw ekologicznych, oraz przedsiębiorców produkujących żywność. Jury nie miało łatwego zadania. Postanowiło jednak nagrodzić przedsiębiorców: Leszka Jakimowicza (LEDA SER) za nalewkę mleczną (I miejsce), Stanisława Majewskiego za nalewkę z derenia (II miejsce) oraz Janinę Olszańską za konfiturę z wiśni (III miejsce); producentów indywidualnych: KGW w Sośnicy za pierogi z bobem (I miejsce), KGW w Widaczowie za dziczyznę duszoną w borowikach (II miejsce) oraz KGW w Duńkowicach za tradycyjny rosół z kołdunami (III miejsce). Na wyróżnienie zasłużyły: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wiązownica za dworski pasztet z wątróbki oraz Stowarzyszenie „Pąsowa Róża” za pierogi św. Jacka Odrowąża.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze