W październiku ub. roku informowaliśmy o tym, że dzięki przeprowadzonym inwestycjom trasa kolejowa z Przemyśla do Malhowic i granicy z Ukrainą jest już przejezdna, co ma umożliwić powrót połączeń pasażerskich na linii nr 102. Infrastruktura w dalszym ciągu nie jest jednak wykorzystywana, a pociągi nie wyjechały na tory. Ma się to jednak zmienić. Pytanie kiedy wciąż pozostaje aktualne. Przygotowywana jest infrastruktura na potrzeby odpraw granicznych.
Powrót pociągów na tory ma być możliwy po blisko 30 latach przerwy – ruch pasażerski funkcjonował na linii 102 do 1994 r. Dzięki zrealizowanym do tej pracom pojawiła się możliwość wykorzystania trasy w komunikacji do przejścia kolejowego z Ukrainą.
Pociągi będą się mogły poruszać na niej z maksymalną prędkością do...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze