27 marca br. w Krakowie oficjalnie przypieczętowano inaugurację współpracy pomiędzy Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk i powiatem lubaczowskim. A ta przełoży się na korzyści dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.
Umowę o wzajemnej współpracy w murach krakowskiej placówki parafowali – ze strony powiatu starosta Zenon Swatek i wicestarosta Barbara Broź, a ze strony instytutu jego dyrektor – prof. dr hab. Tadeusz Lesiak. W wizycie wzięli też udział dyrektor lubaczowskiego liceum Marek Chmiel oraz naczelnik wydziału oświaty i spraw Społecznych Mariusz Pieróg.
Podpisane porozumienie – w opinii instytutu – ma pozwolić uczniom ze szkół powiatu lubaczowskiego rozwinąć pasje i zainteresowania, a nauczycielom umożliwić podniesienie kwalifikacji. Inicjatywa dotycząca nawiązania wzajemnej współpracy wyszła od lubaczowianina, byłego ucznia tamtejszego LO dra hab. Rafała Maciuły, który obecnie jest pracownikiem naukowym Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. To właśnie on pełnił będzie rolę koordynatora projektu z ramienia krakowskiej instytucji.
Od teraz instytut – jako patron LO w Lubaczowie – wespół z nim czuwał będzie nad realizacją założeń programu obejmującego szereg wspólnie podejmowanych działań. A te będą miały na celu rozbudzenie pasji do nauki wśród młodzieży z terenu powiatu lubaczowskiego.
Patronat Instytutu Fizyki Jądrowej nie ograniczy się tylko do wspierania inicjatyw...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 43% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze