Aż 800 żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym z batalionów z Jarosławia i Przemyśla, spędziło swój wolny czas na ćwiczeniach w terenie. Wzięli udział w intensywnym szkoleniu rotacyjnym, doskonaląc zagadnienia taktyczne i strzeleckie.
Między innymi w Jarosławiu ochotnicy odbyli kolejne dwa dni szkolenia podstawowego i wyrównawczego. W działania operacyjne na granicy i przeciwpandemiczne zaangażowanych było ponad 180 żołnierzy.
Ochotnicy w ramach szkolenia rotacyjnego odbyli strzelania bojowe na obiektach poligonowych w[paywall] Nowej Dębie oraz na strzelnicach w: Łańcucie, Nisku i Jarosławiu. Doskonalili umiejętności w zakresie zgrywania sekcji lekkiej piechoty.
Podkarpaccy „terytorialsi” w tym roku kończą trzeci etap ćwiczeń zgrywających. Jesienią 14-dniowy poligon w wielu pododdziałach podkarpackiej brygady sfinalizuje trzyletni cykl szkolenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze