Reklama

Intensywny weekend „terytorialsów” [ZDJĘCIA]

Aż 800 żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym z batalionów z Jarosławia i Przemyśla, spędziło swój wolny czas na ćwiczeniach w terenie. Wzięli udział w intensywnym szkoleniu rotacyjnym, doskonaląc zagadnienia taktyczne i strzeleckie.

Między innymi w Jarosławiu ochotnicy odbyli kolejne dwa dni szkolenia podstawowego i wyrównawczego. W działania operacyjne na granicy i przeciwpandemiczne zaangażowanych było ponad 180 żołnierzy.

Ochotnicy w ramach szkolenia rotacyjnego odbyli strzelania bojowe na obiektach poligonowych w[paywall] Nowej Dębie oraz na strzelnicach w: Łańcucie, Nisku i Jarosławiu. Doskonalili umiejętności w zakresie zgrywania sekcji lekkiej piechoty.

Podkarpaccy „terytorialsi” w tym roku kończą trzeci etap ćwiczeń zgrywających. Jesienią 14-dniowy poligon w wielu pododdziałach podkarpackiej brygady sfinalizuje trzyletni cykl szkolenia.

M.in. w Jarosławiu instruktorzy prowadzili także zajęcia dla żołnierzy ochotników, którzy zostali wcieleni do 3 PBOT w listopadzie i grudniu ub.r.

– Rekruci pierwszy dzień spędzili na strzelnicach garnizonowych, wykonując strzelania bojowe z karabinka Grot. Drugiego dnia ćwiczyli podstawowe zagadnienia z taktyki, terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy – podsumował rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama