W hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się XXVI Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy – jak tradycja nakazuje – nie mogli wrócić do domu z pustymi rękami.
Organizatorem wydarzenia był Jasielski Klub Kyokushin Karate pod kierownictwem shihan Tadeusza Krygowskiego przy współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Karate. Mistrzostwa rozegrano w oparciu o zasady Polskiego Związku Karate. Turniej zgromadził na starcie 298 zawodniczek i zawodników z 29 klubów naszego regionu. Bardzo dobrą skutecznością wykazała się 9-osobowa reprezentacja Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez doświadczonych trenerów – Ryszarda i Jerzego Makarów.
Aż ośmioro z nich stanęło na podium! Najwyższą formę i skuteczność zaprezentowali: Irena Skyba (kategoria wiekowa: U-12; waga – 40 kg), Dagmara Kuc (U-12; 50 kg) i Samir Azizow (U-14; powyżej 65 kg), którzy brawurowo przeszli ścieżkę kumite w swoich kategoriach. Kolejny raz potwierdzili swoją dominację w regionie, zdobywając tytuł mistrzów Podkarpacia. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończyli: Aleksandra Sawicka (U-18; 55 kg), Ewa Kuc (U-16; 50 kg), Milena Sawicka (U-12; 50 kg), Natalia Łukaczyk (U-16; powyżej 65 kg) i Jakub Cisowski (U-16; 65 kg). Poza podium turniej zakończył Natan Pawłoś (U-10; 35 kg). Wszystkie medale zdobyte przez młodych Przemyślan potwierdzają wysoki poziom szkolenia w klubie i naprawdę już bardzo solidne przygotowanie zawodników do tegorocznych startów. Warto dodać, że obowiązki sędziego głównego pełnił shihan Ryszard Kiper, sędzią technicznym był sensei Krzysztof Jakubowicz, zaś arbitrami maty byli: sensei Jerzy Makara, sensei Dariusz Pawłowski i sempai Damian Pawłowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze