Reklama

Jarosław zawsze w sercu mym… Barbara Czartoryska Honorowym Obywatelem Miasta [ZDJĘCIA]

W wyjątkowej scenerii atrium klasztoru oo. dominikanów w Jarosławiu odbyła się uroczystość wręczenia Barbarze Czartoryskiej tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. To bratanica patrona miasta błogosławionego o. Michała Czartoryskiego.

12 czerwca br. obchodzony jest Dzień Patrona Miasta Jarosławia. W br. w sposób szczególny, bo 2024 r. to 80. rocznica śmierci, urodzonego w Pełkiniach, dominikanina i 25. rocznica beatyfikacji przez papieża Polaka Jana Pawła II (13 czerwca 1999 r. w Warszawie).

Główna ceremonia odbyła się – a jakże by inaczej – w bazylice i klasztorze o. dominikanów. Przed uroczystą eucharystią w intencji mieszkańców miasta, której przewodniczył były metropolita przemyski, abp senior Józef Michalik, pod tablicą pamiątkową, poświęconą błogosławionemu władze miasta, radni, społeczność szkolna, harcerze, mieszkańcy złożyli kwiaty.

Reklama

Wnioskodawcą przyznania tego zaszczytnego tytułu był burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz. I to on, wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta Jarosławia Piotrem Kozakiem, dokonali tego aktu.

Na finał uroczystości w Białej Kaplicy klasztoru odbyła się prapremiera monodramu „Jaś” w wykonaniu Błażeja Michalskiego, aktora teatralnego i telewizyjnego, związanego ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/06/2024 20:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama