Justyna Homa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu oraz Izabela Dobrowolska z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu to dwie uczennice, które rozsławiły wspomniane miasto w całej Polsce.
Około 1 tys. 200 prac z kilkuset szkół średnich z całej Polski napłynęło na ogólnopolski konkurs pod hasłem „Mistrzowie i patrioci”, który został zorganizowany pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w 100-lecie odzyskania niepodległości[paywall]. Laureatów i osób wyróżnionych było ledwie kilkanaście. Wśród nich znalazła się Justyna Homa, która otrzymała wyróżnienie I stopnia. To wielka duma dla dyrektor I LO w Jarosławiu Jolanty Moskwy. – Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie drugiej wojny światowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę prac, fakt, że Justyna znalazła się w gronie wyróżnionych, jest ogromnym sukcesem – powiedziała.
Warto dodać, że uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 10 grudnia br. w sali kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Wielki talent, ale i ogrom pracy wkładany w codzienne szkolne obowiązki przez Izabelę Dobrowolską z klasy III Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu został natomiast dostrzeżony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. 30 października br. Izabela na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymała stypendium ufundowane przez ministra.
Mimo młodego wieku I. Dobrowolska jest laureatką wielu prestiżowych konkursów muzycznych, a na okres 2019 – 2020 otrzymała również Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze