Reklama

Jarosławianki zachwyciły talentem i pracowitością

Justyna Homa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu oraz Izabela Dobrowolska z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu to dwie uczennice, które rozsławiły wspomniane miasto w całej Polsce.

Około 1 tys. 200 prac z kilkuset szkół średnich z całej Polski napłynęło na ogólnopolski konkurs pod hasłem „Mistrzowie i patrioci”, który został zorganizowany pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w 100-lecie odzyskania niepodległości[paywall]. Laureatów i osób wyróżnionych było ledwie kilkanaście. Wśród nich znalazła się Justyna Homa, która otrzymała wyróżnienie I stopnia. To wielka duma dla dyrektor I LO w Jarosławiu Jolanty Moskwy. – Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie drugiej wojny światowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę prac, fakt, że Justyna znalazła się w gronie wyróżnionych, jest ogromnym sukcesem – powiedziała.

Warto dodać, że uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 10 grudnia br. w sali kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reklama

Wielki talent, ale i ogrom pracy wkładany w codzienne szkolne obowiązki przez Izabelę Dobrowolską z klasy III Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu został natomiast dostrzeżony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. 30 października br. Izabela na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymała stypendium ufundowane przez ministra.

Mimo młodego wieku I. Dobrowolska jest laureatką wielu prestiżowych konkursów muzycznych, a na okres 2019 – 2020 otrzymała również Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama