Prawie 2 promile alkoholu wydmuchał 24-letni mieszkaniec Oleszyc, zatrzymany w poniedziałek, 6 maja, przez przypadkowych świadków jego wybryków na drodze. Dzięki obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu drogowego mężczyzna trafił w ręce policji.
24-latek poruszał się wieczorem, po g. 19, samochodem marki Alfa Romeo na trasie z Cieszanowa do Dachnowa. Jechał niepewnie. Uwagę innych użytkowników drogi wzbudził fakt, że mężczyzna ma wyraźne problemy z zachowaniem prostego toru jazdy i zapanowaniem nad autem. Jadąca za nim dwójka młodych ludzi postanowiła zareagować. Kiedy kierowca alfy zatrzymał się i wysiadł z auta, zrobili to samo, a kiedy poczuli wyraźną woń alkoholu, postanowili nie zwlekać i zawiadomili policję, a następnie uniemożliwili kierowcy odjechanie z miejsca postoju. Po przybyciu policjantów 24-latek tłumaczył się tym, że podczas kierowania autem próbował napisać SMS-a i dlatego nie był w stanie jechać prosto. Wątpliwości rozwiało badanie na zawartość alkoholu. Blisko 2 promile były wystarczającym powodem do odebrania mężczyźnie kluczyków. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze