Reklama

Jechał zygzakiem. Zatrzymali go przypadkowi kierowcy

Prawie 2 promile alkoholu wydmuchał 24-letni mieszkaniec Oleszyc, zatrzymany w poniedziałek, 6 maja, przez przypadkowych świadków jego wybryków na drodze. Dzięki obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu drogowego mężczyzna trafił w ręce policji.

24-latek poruszał się wieczorem, po g. 19, samochodem marki Alfa Romeo na trasie z Cieszanowa do Dachnowa. Jechał niepewnie. Uwagę innych użytkowników drogi wzbudził fakt, że mężczyzna ma wyraźne problemy z zachowaniem prostego toru jazdy i zapanowaniem nad autem. Jadąca za nim dwójka młodych ludzi postanowiła zareagować. Kiedy kierowca alfy zatrzymał się i wysiadł z auta, zrobili to samo, a kiedy poczuli wyraźną woń alkoholu, postanowili nie zwlekać i zawiadomili policję, a następnie uniemożliwili kierowcy odjechanie z miejsca postoju. Po przybyciu policjantów 24-latek tłumaczył się tym, że podczas kierowania autem próbował napisać SMS-a i dlatego nie był w stanie jechać prosto. Wątpliwości rozwiało badanie na zawartość alkoholu. Blisko 2 promile były wystarczającym powodem do odebrania mężczyźnie kluczyków. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama