Klimatyczne jasełka będące odzwierciedleniem toczącej się od wieków walki dobra ze złem wystawiono 23 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Birczy. Krótka, acz treściwa historia pod zagadkowym tytułem „Jeden – zero dla nieba” cofnęła zgromadzoną w placówce publiczność do czasu tuż przed Bożym Narodzeniem.
Przedstawiona przez grupę teatralną działającą przy GOKSiT historia była opowieścią o tym, jak antagonistyczna wspólnota aniołów i diabłów próbuje skłonić ludzi do[paywall] określonych działań.
Aniołowie łamali swoje głowy, jak odwieść ludzi od grzechu i sprawić, by byli dla siebie dobrzy oraz „życia przez zło nie stracili”. Z kolei diabelska brać naradzała się, jak sprawić, by ludzkie serca zbłądziły, napełniły się pychą i przestały kochać.
Swoje role aktorzy odegrali nadzwyczaj przekonująco, w dodatku dwukrotnie, bo ze względu na panujące obostrzenia spektakl miał tego dnia dwie odsłony, by mogło go zobaczyć więcej osób. Jak można się domyślić, ostatecznie w konfrontacji przedstawionej w fabule zwyciężyło dobro, na co wskazuje zresztą tytuł sztuki.
– Dziękujemy rodzicom i wspaniałym aniołom, które pomogły nam przy przygotowaniach, nagraniu, stylizacji, a nawet wspomogły pysznymi wypiekami – podsumowała występy szefowa GOKSiT Sylwia Grygier.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze