Taka kolejka, jaka ustawiła się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w ubiegłą sobotę (16 maja) zdarza się tylko raz w roku. Właśnie w Noc Muzeów, w czasie, której muzea, galerie i różne instytucje kultury w godzinach nocnych udostępniają swoje zbiory, organizują warsztaty, pokazy i koncerty.
Warto wiedzieć, że pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w Berlinie w 1997 roku, a w Polsce w 2003 roku w Poznaniu. W Przemyślu ósma już Noc Muzeów tradycyjnie odbyła się w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, w Muzeum Dzwonów i Fajek, Muzeum Historii Miasta oraz Muzeum Archidiecezjalnym. Oczywiście trudno wymagać, żeby muzea co roku specjalnie w tę noc pokazywały wyłącznie coś nowego i dlatego[paywall] co niektórzy zwiedzający mówili: to już widziałem, a to już znam. Wideo co prawda z ubiegłego roku, ale obejrzeć warto.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze