Reklama

Jest nadzieja w młodym pokoleniu! Dzień Wagarowicza uczcili dbaniem o środowisko [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Pierwszy dzień wiosny od lat kojarzy się w Polsce z Dniem Wagarowicza, czyli nieformalnym „świętem” uczniów, którzy właśnie wtedy najchętniej uciekają ze szkolnych ławek. To moment symbolicznego pożegnania zimy i powitania cieplejszych dni, często obchodzony szkolnymi wydarzeniami, wyjściami integracyjnymi albo po prostu… odrobiną luzu. Ten dzień uczniowie przemyskich szkół i ośrodków przekuli jednak w niezwykle pożyteczną akcję.

Zamiast typowych wagarów, blisko 300 uczniów z przemyskich szkół i ośrodków wybrało coś znacznie ważniejszego – wspólne sprzątanie nabrzeży Sanu, Parku Miejskiego im. Mariana Strońskiego i innych zakątków nadsańskiego grodu. 

Worki zapełniały się błyskawicznie. Wśród „znalezisk” pojawiły się m.in. złoty widelec, jeansy, zestaw opon i imponująca kolekcja butelek — lista równie zaskakująca, co niestety wymowna

– przekazał przemyski magistrat zachęcając do winszowania uczestnikom akcji, ale i do refleksji nad zanieczyszczaniem miasta. 

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama