Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu ma nowego prezesa. Został nim Zbigniew Czekierda.
Zbigniew Czekierda urodził się w 1954 r. Jest absolwentem wydziału inżynierii środowiska i budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Studiował w Wyższej Szkole Służb Lotniczych na kierunku[paywall] ochrona środowiska, ukończył studia magisterskie w zakresie zarządzania ochroną środowiska i gospodarką komunalną. Od 46 lat jest właścicielem firmy specjalizującej się w branży budowlanej oraz produkcji odzieży medycznej.
Na stanowisku prezesa PGM zastąpił Witolda Filipka, który pełnił tę funkcję od lipca ub.r. Wcześniej natomiast spółce szefował Tomasz Zaleszczyk, który został odwołany przez radę nadzorczą przedsiębiorstwa.
Od lipca przeprowadzono dwa konkursy na prezesa PGM, jednak żaden z nich nie przyniósł rozstrzygnięcia. W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza zdecydowała o powołaniu na to stanowisko, bez konkursu, Z. Czekierdę.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bakun Ty kłamco ! Każdy Prezes miał zostać powoływany po konkursie a tu co ! Powołujesz prominentnego działacza Platformy w wieku emerytalnym ?! Człowieku co Ty robisz z naszym miastem ! Hańba ! Zatrudniasz partyjniaków bez żadnych kompetencji ! Każdy Twój wybór to porażka ale cóż jaki Pan taki kram. Nawet w Radach Nadzorczych musiałeś pozatrudniać ludzi spoza Przemyśla ! Ale cóż jeszcze 3.5 roku niestety musimyvsievz Tobą meczyć, bo drugi raz tak Przemyślan nie wykiwasz tymi swoimi pieknymi słowami które dziś są nic nie warte.
Dramat . Bakun największa porażka Przemyśla. Prezydent Oszust Bakun. Audyty ? Zero poplecznictwa? Miasto w końcu się obudzi? Z ręką w nocniku napewno .
Największą porażką jest przemyski pis - i ten wasz marszałek lotnik
Niech ktoś się wreszcie weźmie, za ten pgm bo Ci poprzedni to totalna porażka z tym synkiem tatusia radnego na czele
"IKAR" zawsze miał i ma nas w du..dzie. Jego priorytetem było i jest KORYTO +. Niestety Pazerność,Pycha i Arogancja kroczą przed upadkiem...."IKARA" I JEGO "WYBITNIE" "WYEDUKOWANYCH" TOWARZYSZEK I TOWARZYSZY.
Piszesz o tym Ikarze z PiSu ? Polatał za nasze i już wylądował
P. Czekierda to przede wszystkim dobry fachowiec. A w Życiu na forum od pewnego czasu grasuje płatna farma PiSowskich trolli, zwana też Obywatelska Kontrola...., wystarczy porównać IP
Ten przynajmniej z branży budowlanej, w porządku gość
Do Paweł - sam lepiej bym tego nie ujął :DKomentarz dnia !
Tak, pisałem oczywiście o "gulfstremowym" Ikarze, za którego "nacialnik" składał rezygnację z funkcji w siedzibie partii.
3...2...1... Kwik odrywanych od koryta PISowskich troli - czas START!
W PGMie prezesem był synek radnego co to w spółce z pracownikiem innej spółki miejskiej robili dla PGMu projekty. Ot, cały kwiczący PIS w pigułce. Teraz oczywiście będą ujadać bo się korytko kończy.
Z ręką w nocniku to było jak Twój zasmarkany PIS upychał całe rodziny po urzędach i spółkach. A teraz kwiczysz bo Ci się urwało. Brawo dla Bakuna za konsekwencje w odsuwaniu tych nieudaczników od stołków. Wynik finansowy poprzedniej ekipy wszyscy znamy. Coś jeszcze
A czy nie warto poczekać z rok, dwa z oceną. Wszyscy chcieliby wszystko na już, wszyscy mają dużo do powiedzenia i oceniają wszystkich. Może tak warto bardziej skupiać się na sobie i swoich dokonaniach zamiast żyć hejtem na ludzi, którzy próbują coś zrobić?
Poskładałeś już majteczki w szmateksie u mamusi na Mickiewicza to można pohejtowac w domu z kotem ?
Nie wszystko mi się podoba, ale faktycznie mało komu się tutaj chce robić, a więcej chce dostać za darmo. Dlatego poczekam do końca kadencji i wtedy będę oceniał
Jak widać ekipa Krzysia z Fredry w okrojonym składzie, ale jutro PISowska farma trolli (wzorem tej z ministerstwa) zasypie forum swoimi wynurzeniami. Krzysiowi hotel nie poszedł to się mści bo mu Bakun w paradę wszedł. A miało być tak pięknie. Cóż, życie :)
Tutaj troszkę więcej informacji z OKW:Nowy prezes w PGM – o wielkiej kompromitacji i stylu działania prezydenta Wojciecha Bakuna i jego „chłopców”.Czy nadchodzi koniec PGM?5 letnia kadencja nowego prezydenta W.Bakuna zaczyna przybierać znamiona bardziej „okupacji” niż zmian na lepsze. Owszem zmiany są, ale w większości te, które wzbudzają społeczne niezadowolenie i wiele kontrowersji. Szczególnie widoczne jest to w zarządzaniu podległymi spółkami miejskimi i zakładami budżetowymi. Społeczne rozżalenie jest coraz bardziej widoczne – pracownikom podległym żyje się coraz gorzej, zmuszani są do wielu wyrzeczeń i egzystują w świecie niezwykle dynamicznie zmieniających się zarządzeń i… zarządów. To nie wróży dobrze stabilności i sytuacji w miejskich zakładach i urzędach.Tragiczna sytuacja w MZK, brak konkretnych perspektyw zmian i rozwoju obiektów sportowych czyli „roztańczony” POSiR, MPEC nowi członkowie rady nadzorczej (wszyscy z nadania partyjnego PO), skargi na dyrektora MOPS, PGK czyli wszechobecny brud w mieście, problemy w PWiK – odpływ wykwalifikowanych kadr, czy wielomiesięczne funkcjonowanie PGM bez prezesa. Dlaczego prezydent zwalnia dobrze radzącego sobie dotychczas prezesa i stawia spółkę w ryzykownej sytuacji, w której ta funkcjonuje przez wiele miesięcy bez doświadczonego managera? Tak właśnie wygląda nieodpowiedzialność.Informujemy, że w ostatnich dniach słynna już w całej Polsce Rada Nadzorcza PGM pod przewodnictwem niejakiego Grzegorza Górskiego (Radcy Prawnego) - w końcu, bo po skompromitowaniu się kwestią nieudolnego wyboru nowego prezesa PGM - odwołała wskazanego przez siebie w lipcu 2019 r. “tymczasowego prezesa Witolda Filipka”, a w jego miejsce wskazała Zbigniewa Czekierdę…, i żeby była jasność - bez konkursu! Zapytacie - i co z tego? My moglibyśmy odpowiedzieć – nic, ale nie da się, niestety. Dwa konkursy na stanowisko prezesa w PGM ogłoszone w 2019 r. przez w/w (czytaj wskazaną przez prezydenta Bakuna) Radę Nadzorczą nie wyłoniły zwycięzcy, bowiem nikt nie spełnił stawianych stosunkowo niewysokich wymagań. Wymagań nie spełnił ani startujący w tych konkursach „tymczasowy prezes, Witold Filipek, ani – uwaga! – powołany w końcu (w ostatnich dniach) na tę ważną funkcję Zbigniew Czekierda!Wiemy ze swoich źródeł, że ów jegomość wystartował w drugim konkursie i nie dostał się do etapu finałowego !!! Ciekawe są również powody nie rozstrzygnięcia dotychczasowych konkursów, albowiem rzecznik prezydenta Bakuna (prywatnie jego koleżanka za szkolnej ławy), Pani Agata Czereba, w tygodniku “Życie podkarpackie” z dnia 19.02.2019 r. stwierdziła, że “żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby na zarekomendowanie któregoś z nich prezydentowi.Minimalnej (nie mylić z maksymalną) liczby punktów!!! Zatem i Pan Zbigniew Czekierda !!! Oficjalnie mamy zatem do czynienia z najprawdziwszym skandalem, jaki właśnie fundują nam Bakun i Rada Nadzorcza PGM (z Panem przewodniczącym Grzegorzem Górskim na czele). Wszystko układa się zatem w logiczną całość. “Okupacja” Przemyśla i skok Platformy Obywatelskiej na miejskie stołki trwa w najlepsze. Wszystko jako bezpośrednie następstwo braku pomysłu na zarządzanie miastem prezydenta z Nehrybki oraz jego kłamstw o lepszym jutrze.Zastępcą Prezydenta jest człowiek Platformy - specjalista od wszystkiego, Bogusław Świeży. Ten sam, któremu bezpośrednio podlega PGM Przemyśl. Odwołanie w lipcu 2019 r. Prezesa Tomasza Zaleszczyka było zatem dokładnie tym, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu - typowym działaniem politycznym. Bez skrupułów pozbyto się człowieka, który miał absolutnie największe pojęcie o tej Spółce - nie tylko przez fakt specjalistycznego kierunkowego wykształcenia, ale chociażby przez wzgląd na wieloletnią pracę w tym przedsiębiorstwie.Panie Bakun - miało być cudownie, miały być inwestycje, ludzie mieli więcej zarabiać (nie Pana koledzy i koleżanki) tylko wszyscy, miało nie być zwolnień politycznych i politycznych wskazań na najważniejsze stołki - a co jest, każdy widzi! Nie ma Pan już za grosz wstydu.W świetle powyższych wydarzeń warto także postawić pytanie o to, co zatem dalej będzie z PGM-em i jego ponad 120 pracownikami i ich rodzinami?! Docierają do nas najróżniejsze informacje, w tym również takie, jak powolna, ale jednak likwidacja PGM-u!!! Wiemy, też od naszych informatorów z UM, że Bakun zamierza sprzedać jak największą liczbę mieszkań komunalnych z dwóch powodów. Po to, aby łatwo i szybko podreperować pusty miejski skarbiec, ale również dlatego, aby tą drogą już nie Gmina (obecny właściciel ok 170 budynków) ale nowo powstałe Wspólnoty Mieszkaniowe same zaczęły szukać sobie swojego miejsca w przestrzeni prywatnych zarządców nieruchomości. Już poza PGM-em!!! Czy tak w świetle jupiterów i to w biały dzień w białych rękawiczkach planuje się zlikwidować ponad 120 miejsc pracy w firmie z kilkudziesięcioletnia tradycją? Drogie Wspólnoty Mieszkaniowe zarządzane jeszcze obecnie przez PGM - chyba czas rozpocząć szukanie nowego administratora, bo obecny nie ma większych szans na przetrwanie przy takiej polityce Prezydenta Przemyśla. Zostaniecie niniejszym skazani na prywaciarzy, dla których jedynym dobrem są pieniądze.Powyższy kierunek naszego myślenia potwierdza też kolejna ciekawostka, tj. fakt, że bardzo bliskim sąsiadem Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Bogusława Świeżego (tego nadzorującego PGM) jest były pracownik tej spółki, a obecnie prowadzący konkurencyjną do PGM działalność gospodarczą z zakresu zarządzania nieruchomościami!!! Ponadto nowy prezes PGM Zbigniew Czekierda od ponad 40 lat prowadzi firmę Czexbud, której głównym kierunkiem działalności są usługi z zakresu budownictwa, zatem dokładnie taki sam, jaki funkcjonuje w PGM Przemyśl, który na tej działce zarabia grube miliony złotych, w ten sposób dywersyfikując źródła swoich przychodów. Z czym mamy do czynienia w tym przypadku, jeśli nie z konfliktem interesów???Szanowni pracownicy PGM Spółka z o.o. - trzymajcie rękę na pulsie, stańcie do obrony swoich miejsc pracy, albowiem koniec waszej firmy w naszej ocenie niestety jest realny.A jak pracowała Rada Nadzorcza PGM wybierając nowego, kolejnego Prezesa, jeszcze dla przypomnienia poniżej: Konkurs nr 1 z 2019 r. - nazwijmy go wczesnojesiennym - pomimo szumnych i niewygórowanych warunków stawianych przyszłemu kandydatowi, nic nie dał. Nawet stanowiska Rady Nadzorczej o nie wybraniu nowego szefa tej ważnej miejskiej Spółki. Ponoć było aż 10 kandydatów. Do drugiego etapu dostało się 6. Ów konkurs został unieważniony, ponieważ w ocenie komisji żaden z sześciu kandydatów nie wykazał odpowiednich kompetencji. Konkurs nr dwa - z początku grudnia 2019 r. - dalej nic - pomimo, iż druga tura odbyła się 18 grudnia 2019 r. A o tym dlaczego tak się stało informowała zacytowana wcześniej przez nas Pani rzecznik UM w Przemyślu Agata Czereba. Bo nikt z kandydatów, ani Filipek, prezes, oraz jak już wspomnieliśmy Zbigniew Czekierda nie zdobył nawet minimalnej ilości punktów!) Ktoś się zdążył połapać w tym cyrku? Odpowiedzialni za ten stan rzeczy: Pan Bakun, Pan Świeży i Pan Górski – czekamy na wyjaśnienia.Czy wejście jeszcze tego samego dnia 27.02.2020 r. radnego Marcina Kowalskiego do składu Społecznej Komisji Mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Przemyślu to zwykły przypadek, czy element starannie zaplanowanego działania?
Jak można było wybrać Czekierde, który nie potrafił nawet złożyć właściwie dokumentów i nie został dopuszczony do konkursu kpina. Emeryt z własna dobrze prosperująca firma I sklepem z odzieżą medyczna to nie konflikt interesów? Wstyd prezydencie kolejny raz kolesiostwo. Co ten człowiek wie o Pgm - nic. Skoro wymienia się ludzi, którzy pracowali wiele lat w firmie i znali ja świetnie na takich laików to widać ze to zmiana będzie dobra na pewno. Jak potraktowano prezesa Filipka? , tak prezesa bo nim był w świetle prawa. Ale za chwile ludzie potraktują prezydenta, bo to małe miasto a ludzie za dużo wiedz.
To kpina z ludzi, jak to ,,wstawia” się swoich ludzi bez konkursu? facet będzie się teraz nazywać prezesem a nie potrafił złożyć dokumentów. Taki emeryt na prezesa ? Znów partyjne układy a nie dobro firmy. Facet chce zwalniać ludzi, sam będzie zarabiać 8 tys a od ludzi za 2 tys wymaga cudów już teraz, reformator z pipidówki. Na początku trzeba ludziom właściwie zapłacić a potem od nich wymagać, chyba taki właściciel firmy wie o tym.
To po co w kampanii wyborczej cały czas opowiadał o konieczności przeprowadzenia audytu? Nie wiedział ile kosztuje? Uuuuu
A Ty, przypale kukizowy, nie miałeś się gdzie wyszczekać? Pisz chociaż na temat
Pan Prezes w drugim konkursie nie był w stanie poprawnie wypełnić dokumentów, został odrzucony. To go wsadzili bez konkursu - BRAWO!!!
Szanowany Panie Prezydencie jako mieszkaniec dumnego miasta Przemyśl apeluje do Pana o udostępnienie na stronie BIP UM Przemyśl wszystkich CV oraz opisów doświadczeń zawodowych każdego prezesa/dyrektora spółki którego Pan zmienił w tz KONKURSACH. Jeżeli jako obywatele mamy prawo znać ich oświadczenia majątkowe to też mi się wydaje że z CV jak i doświadczenie nie będzie problemu. A może któryś radny poprosi o to w interpelacji. Tak mi się wydaje że nie którzy prezesi/dyrektorzy nie wiedzą gdzie pracują i co mają robić ale wiedzą jedno napewno że pod koniec miesiąca wpadnie fajna kasa.
Fachowiec w czym? W sprzedawaniu fartuchów i maseczek... Jakby był dobrym budowlańcem to zwijałby działalność? Zapraszamy do zakupów: http://www.sklep.jullita.pl
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=8a42fb91-9aa5-436c-b601-18dab2d89392Specjalista od pieluchomajtek będzie ratował PGM
Krótka piłka:2 grudnia 2019 r. Pan Zbigniew z przedmiotu swojej firmy usuwa działalność budowlaną, aby nie zostać posadzonym o działalność konkurencyjną. Niestety nie potrafi wypełnić dokumentów do konkursu.Tęgie głowy zastanawiają się co zrobić – anulują konkurs.Z dnia na dzień zmieniają prezesa i co im kto zrobi? Za nasze podatki zabawa – co z tego?Zadajmy sobie tylko pytanie, czy jak ktoś jest fachowcem i prowadzi z sukcesem działalność, zamknie ja z dnia na dzień, żeby być prezesem miejskiej spółki za 8 tyś. zł miesięcznie? A może nie był wcale taki świetny lub zamknął działalność dla pozoru?Prezydentowi nie przeszkadza, że prezes prowadzi sklep z ubraniami medycznymi? Czy to aby nie odwraca jego uwagi od spółki? Krytykujecie pis za nepotyzm i obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi, za łamanie utartych zasad (słusznie, że jest za to krytykowany), ale wy robicie to samo. Ciekawe jak patrzycie w lustro.
Skoro wszyscy o wszystkim i o wszystkich wszystko wiedzą.... TO DLACZEGO NIKT Z TYM NIC NIE ROBI?
Niedługo PGM zmieni nazwę na PGMEX
Ciekawe - jesteś pracownikiem, a piszesz w czasie pracy ? To o czymś świadczy. A sprawa druga piszesz kilka komentarzy z jednego komputera i pod różnymi loginami - dobrze Ci płacą trollu ?
Po czym wnosisz, że nie ma kompetencji? Przypominam, że konkurs nie wyłonił żadnego ochotnika. Mogłeś pójść, nikt nikomu nie bronił. Więc morda w kubeł ;-)
To nie trzeba było na niego głosować ot i co to teraz masz !!!
KuncelPISChyba ci się POmyliło z trollami i hejterami "soku z buraka"w sztabie małgorzaty kidawy - błońskiej
...a stolarnie przerobi na szwalnie tych fartuszków dla pielęgniarek :D:D:D
Zbyszka znam długo bo od 1983 eoku jak otworzyłem działalnośc gospodaeczą czyli zostałem rzemieślnikiem w branży metalowej.Pracowaliśmy wspólnie w Cechu,Spółdzielni "Przyszłość".Człowiek,który miał zawsze swój poglad na sprawę i czasami miał racje,a czasami wprost bronił swojego interesu.Zarzucacie układ partyjny,że został Prezesem Czekierda,ale został człowiek z doswiadczeniem zawodowym i jak potrafił przez tyle lat prowadzić własna firme to mysle,ze to jest najlepsza rekomendacja jaka nikt nie posiada.Jestem pogladowo za PiS,ale zakopcie te aswoje partyjne poglady jezeli macie na wzgledzie dobro Przemysla.Nie potrzeba nam ludzi z tytułami,a potrzeba nam ludzi gospodzrzy co znaja sie na tym co robia.Zbyszek nie jedną rudere w miescie wyremontował i na pewno nie da się oszukać jakimś fuszerkom.Gratuluje nominacji i Zbyszku do roboty którą pokażesz wszystkim malkontentom jak zarządza sie Firma o korzeniach komunistycznych.Ludzie Cię ocenia.Zycze powodzenia.
A pracownik zawsze musi wykonywać pracę? Może być na urlopie, chorobowym lub korzystać z 15 minutowej przerwy i zamiast kalać się grzechem Onana w toalecie, pisze komentarze... Ale jak podpisane pracownik i komentarz po 7 to zaraz leń.
Ciekawe tylko za co zrobi te remonty ...
https://www.facebook.com/obywatelskakontrolawladz/posts/516221009328592?__tn__=K-R
A ja znam Zbyszka jeszcze dłużej. Kopaliśmy razem piłkę na polu i zawsze mnie faulował.
Facet ma kilka firm i teraz jeszcze będzie zarabiać w PGM kpina. Emeryt to takich ludzi się przyjmuje a prezesów i pracowników , którzy znają firmę zwalnia. Reformator się znalazł.
do Wujek JO - a raczej myślę, że do OKWP Przemyśl stronkę na fb przestali ludziska czytać ? czy może wszystkim daliście bana?
Prezydent Bakun nie robi nic innego od byłego prezydenta Chomy. Były prezydent tez dopasowywał kadrę w zależności od tego z kim w danej chwili był w koalicji.Robił reorganizację wydziałów,łączył, dzielił,kombinował tylko po to aby zmienić naczelnika,podobnie działał w podległych spółkach i zakładach. Panu Czekierdzie raczej nikt nieznajomości tematu nie zarzuci, pytanie tylko czy to jest odpowiedni wiek i nie lepiej byłoby mu zająć się wnukami. Swoje w życiu zrobił i osiągnął. Natomiast Prezydentowi, panu Bakunowi można zarzucić tylko to że sprawuje władzę wbrew zasadom które głosił w kampanii wyborczej. Moim zdaniem szkoda bić piany na forum , ci którym działanie prezydenta miasta się nie podoba powinni zawiązać komitet referendalny i spróbować odwołać pana Bakuna z funkcji w referendum. Niezadowolonych z jego rządów w mieście jest dużo i jak sądzę chętnie się podpiszą.Odwołanie p.Bakuna to jeden problem a ewentualny kolejny wybór to drugi problem ,bowiem wybierać będziemy pomiędzy kandydatem PiS-u a kandydatem PO.
Z tego co wiem PGM nie jest firmą budowlaną
Najlepszym Prezesem był najpierw Krzysztof Majcher a po nim Tomasz Zaleszczyk. Pierwszy postawił na developerkę a drugi na usługi, unowocześnienie firmy, odmłodzenie kadrowe i przede wszystkim politykę wizerunkowa i informacyjną. Przed nimi był Duszyk i Próchnik ale to zaszłe czasy. Pośredni Filipek i ten najnowszy Czekierda - z racji wieku powinni iść na emeryturę. W młodych siła!
a ja znam go od 1969 r. i też życzę Mu powodzenia na tym stanowisku
Powiększa się grono ,, wiejskich chłopców z miejskimi ambicjami'', cytat św. pamięci przemyskiego klasyka.
Tomasz przestań się tak chwalić - wcale genialnie nie było
Ja znam Zbyszka od 1954 r. kiedy przyszedł na świat, a lato było piekne tego roku. Oodbierałam jego poród. Płaczliwy i wątły był, ale zmężniał.
Z OSTATNIEJ CHWILI!!!!!Do nowego prezesa już ustawiają się kolejki kandydatów na radnych z ramienia KO, którzy nie dostali się do rady, ciekawe po co.....?
Żurawica to STOLICA !!!!!!! NIECH ŻYJE !!!!
Ja obstawiam Prezesa Zbigniewa Duszyka. Dla mnie to Super Star !!!
Ten obecny Prezes z racji wieku już chyba jest na EMERYTURZE!!! w KAŻDEJ FIRMIE ZA GŁÓWNYCH SZEFÓW CZARNĄ ROBOTĘ ROBIĄ ZASTĘPCY I TO ZA KM i TZ WŁASNIE ROBIŁ WITOLD FILIPEK
Czy aby napewno?
Kto zaś i z jakiego klanu ?
Bakun Ty kłamco ! Każdy Prezes miał zostać powoływany po konkursie a tu co ! Powołujesz prominentnego działacza Platformy w wieku emerytalnym ?! Człowieku co Ty robisz z naszym miastem ! Hańba ! Zatrudniasz partyjniaków bez żadnych kompetencji ! Każdy Twój wybór to porażka ale cóż jaki Pan taki kram. Nawet w Radach Nadzorczych musiałeś pozatrudniać ludzi spoza Przemyśla ! Ale cóż jeszcze 3.5 roku niestety musimyvsievz Tobą meczyć, bo drugi raz tak Przemyślan nie wykiwasz tymi swoimi pieknymi słowami które dziś są nic nie warte.