Grzegorz Pietrusza, były dyrektor generalny oddziału PGE w Rzeszowie, sympatyk Prawa i Sprawiedliwości, został nowym prezesem jednej ze spółek miejskich – Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Wygrał konkurs ogłoszony przez władze miasta.
Konkurs został rozstrzygnięty 29 grudnia br. PGM sp. z o.o. to w ostatnim czasie jedna z „ciekawszych” miejskich spółek. I bynajmniej nie dzięki wyjątkowym przedsięwzięciom, a rotacjom – czasami dość tajemniczym – na prezesowskim stołku. Jeszcze kilkanaście lat temu było dość stabilnie. Następowała „sukcesja tronu”. Prezesem przez 6 lat był Zbigniew Duszyk, a jego zastępcą – Krzysztof Majcher. Gdy Z. Duszyk został odwołany, K. Majcher przejął stery. Gdy jednak otrzymał intratniejszą ofertę, czyli kierowanie Zespołem Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, nie zastanawiał się ani chwilę. Tron opuścił. W lipcu 2019 r. zasiadł w nim – pracując wcześniej w spółce – Tomasz Zaleszczyk. Za długo nie porządził. Został odwołany przez radę nadzorczą. Wszyscy to członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Po nim przyszła kolej na członka Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Czekierdę. Trwał jako prezes przez ok. 5 lat i przeszedł na emeryturę. Kolejnym szefem tej spółki został Zenon Wajda, który wcześniej zarządzał Jarosławskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Funkcję objął 1 lutego 2025 r. Wydawało się, że firma zyskała fachowca, który poprowadzi ją przez niewątpliwie trudny okres – zwłaszcza w Przemyślu – w gospodarce mieszkaniowej. Niestety......
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 49% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze