Reklama

Jesteśmy z Tobą, Reniu!

23/09/2020 06:48

Już po raz kolejny w Życiu Podkarpackim piszemy o ogromnym odzewie ludzi na apel rodziców Reni Zając z Przemyśla. Dziesięcioletnia dziewczynka przeszła ciężką operację onkologiczną. Ponadto w tych dniach w włoskiej klinice Gemelli w Rzymie Renia miała operowany kręgosłup. Zabieg kosztował ponad czterysta tysięcy złotych. Na portalu siepomaga.pl rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy. Na szczęście potrzebną kwotę dało się zebrać na czas. Nie dość na tym.

Mieszkańcy przemyskiego osiedla Kmiecie w tym trudnym okresie włączyli się w czynną pomoc. – Co roku organizujemy wydarzenie, które nazywamy Świętem Osiedla Kmiecie. Radny Marcin Kowalski zaproponował, żeby połączyć tę imprezę ze zbiórką pieniędzy dla chorej dziewczynki z naszego osiedla. Przyklasnęliśmy temu pomysłowi i cały dochód zostanie przekazany dla Reni – mówi Michał Tabisz, przewodniczący zarządu osiedla Kmiecie.

Na facebookowym profilu Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie odbywały się licytacje, z których dochód również zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki. Mieszkańcy Kmieci zebrali ponad 11 tysięcy złotych. Przekażą je na rehabilitację dziewczynki.

To nie jedyna akcja charytatywna w ostatnim czasie. Na stronie 12 ŻP opisujemy kapitalną zachowanie mieszkańców Jagiełły w gminie Tryńcza. Tadeuszowi Brudzie, samotnemu starszemu mężczyźnie lokalne władze i społeczność pomogły w wyremontowaniu sypiącego się domu.

– Z tego co mówi pan Tadeusz, dom, w którym mieszka, ma około 200 lat. Dach był już tak dziurawy, że lało się z każdej strony. Znamy jego sytuację. Mieszka sam, jest osobą schorowaną, chodzi o kuli, więc jak trzeba było, pomagaliśmy mu w koszeniu, zaglądaliśmy do niego. Ma też wsparcie z opieki społecznej. Inicjatywa pomocy wyszła więc po części z każdej strony. Na taką inwestycję potrzeba jednak pieniędzy, a także czasu, żeby „wychodzić” potrzebne rzeczy, materiały – mówi dla ŻP sołtys Jagiełły Grzegorz Drzystek.

Reklama

Jeżeli do tego dodamy pomoc szachistów z Klubu Szachowego Bystrowia pogorzelcom z Bystrowic w gminie Roźwienica oraz kolejne wsparcia finansowe dla osób dotkniętych lipcowymi powodziami, to rysuje się nam tydzień pod znakiem pomocy drugiemu człowiekowi.

To chyba najlepszy dowód na to, że powoli pokonujemy strach związany z pandemią koronawirusa. A akcje pomocowe wychodzą poza rzeczywistość wirtualną internetu, chociaż to właśnie one są obecnie najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

Ale dla wszystkich osób, które pomimo różnych przeciwności angażują się w pomoc innym, ogromne słowa uznania.       

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zs1947_906 2020-10-07 17:20:17

    panie Redaktorze Naczelny nie tylko mieszkańcy z Kmieci ale również z innych dzielnic Przemyśla  dołożyli swoją cegiełkę dla Reni!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama