Miasto Jarosław otrzymało dofinansowanie na działania, które mają pomóc w zadbaniu o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach w mieście. Subwencja wynosi 424 tysiące złotych.
Projekt, którego realizacja zamknie się w kwocie około 500 tysięcy złotych, obejmuje: wyniesione przejścia dla pieszych, trzy wyświetlacze prędkości oraz miasteczka rowerowe dla szkół.
Jedno z nich powstanie przy SP nr 7 i będzie stanowići kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze.
Mobilne place powstaną przy[paywall] miejskich szkołach numer: 1, 2, 6, 9 i 10.
Wyniesione przejścia dla pieszych przy ul. Konfederackiej (dwa przejścia), ul. Chrobrego (obok Zakładów Mięsnych Sokołów oraz w odległości ponad 100 metrów od urzędu skarbowego i Oddziału Celnego w Jarosławiu), ul. Spytka z Jarosławia (obok Szkoły Podstawowej nr 6) oraz przy ul. Legionów (obok Miejskiego Przedszkola nr 3).
Wyświetlacze prędkości pojawiają się na głównych ulicach miasta, dwa przy ulicy 3 Maja i jeden przy ul. Krakowskiej – w okolicy cmentarza komunalnego.
Środki zewnętrzne pozyskane na ten cel pochodzą z programu TEN-T, to jest Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Tytuł projektu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście Jarosław poprzez wyznaczenie, wyniesienie i doposażenie przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół podstawowych w narzędzia edukacyjne”.
Policja przestrzega i podkreśla, że zimą, kiedy zmierzch zapada bardzo wcześnie, ruch samochodowy oraz pieszy wiążą się z szeregiem niebezpieczeństw. Do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów dochodzi znacznie częściej niż latem.
Zaleca się noszenie elementów odblaskowych, zachowanie zasady ograniczonego zaufania i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze