Reklama

Jeszcze jedno serce

10/03/2021 12:42

W ubiegłym tygodniu przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Witolda Pileckiego w Grochowcach stanęło czerwone serduszko (pojemnik) na plastikowe nakrętki przeznaczone do recyklingu.

– Zaczęło się od inicjatywy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego funkcjonującego w Przemyślu przy Wybrzeżu Ojca św. Jana Pawła II oraz działającego w strukturach przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Na Facebooku pojawił się apel o[paywall] zbieranie nakrętek, więc zaczęliśmy je zbierać i zawieźliśmy do ośrodka około pięćdziesięciu kilogramów. Wtedy naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowach, druh Artur Fiałkiewicz, zaproponował, żebyśmy zrobili serduszko i postawili je u nas – opowiada Waldemar Siwy, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowach.

– Realizacją tej inicjatywy zajęli się nasi druhowie, którzy na ten cel przekazali pieniądze należne za udział w akcjach. Serduszko wykonała firma z Siedlisk, a myśmy zamontowali je przed budynkiem szkolnym, gdzie krzyżują się drogi wielu mieszkańców i będziemy sukcesywnie je opróżniać i odwozić zebrane nakrętki – dodaje.

Obecni na uroczystości wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk i dyrektorka Szkoły Podstawowej w Grochowcach Urszula Broszko podkreślali znaczenie tej inicjatywy dla integracji wiejskiej społeczności i działań proekologicznych, a szefowa Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Beata Gumienny podziękowała strażakom za ich wkład w całą akcję.

Reklama

Na zakończenie dzieci z miejscowego przedszkola ustawiły się w kolejce i przy pomocy strażaków wrzucały nakrętki do serduszka, które błyskawicznie zapełniło się prawie do połowy. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama