14 stycznia br. pani Józefa Kaszuba z Kosienic w gminie Żurawica skończyła 100 lat. Miłym i potrzebnym zwyczajem w takich sytuacjach są życzenia, do których dołączają się władze samorządowe. Nie inaczej było w tym przypadku.
Pani Józefa urodziła się 14 stycznia 1922 roku. Wiele przeżyła w swoim życiu, jak każdy, przekraczający tę magiczną barierę. W przededniu[paywall] setnych urodzin Jubilatkę odwiedził wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, któremu towarzyszył kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żurawicy Andrzej Kasper.
– Dziękując pani za wszelkie trudy i owoce ostatnich stu lat, życzę dobrego zdrowia i nieustającej pogody ducha na następne długie lata. Niech każdy kolejny dzień wypełniony będzie radością, miłością, życzliwością i troską najbliższych. Niech stanie się wyłącznie źródłem wspaniałych przeżyć, które rozświetlą nawet najbardziej pochmurne dni. Życzę, aby uśmiech i siła, jakimi obdarza pani na co dzień rodzinę i przyjaciół, zawsze gościły w pani domu – powiedział T. Szeleszczuk, wręczając okolicznościowy tort i list gratulacyjny. W uroczystości wzięli udział także najbliżsi J. Kaszuby.
Pani Józefa całe swoje życie przepracowała we własnym gospodarstwie. Jest niezwykle pogodną osobą, obecnie uwielbia się wsłuchiwać w audycje radiowe, latem delektować się słońcem i otaczającym ją malowniczym, wiejskim krajobrazem.
Na pytanie o to, co w Jej przypadku stanowi sekret tak dostojnego wieku, bez wahania i z uśmiechem odpowiedziała: „Trzeba się modlić!”.

fot.UG Żurawica
Jubilatkę odwiedził wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, któremu towarzyszył kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żurawicy Andrzej Kasper.

fot.UG Żurawica
Były życzenia i miłe podarunki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze