Jubileusze małżeńskie to wyjątkowe okazje do świętowania wzajemnej miłości i wspólnego życia. Każdy ma swoją nazwę, nawiązującą do trwałości związku i swoją symbolikę. To szczególne święto dane było obchodzić niedawno 36 parom z terenu gminy Kańczuga.
Rocznica ślubu to okazja do refleksji nad wspólnie spędzonym czasem. Wielu obchodzi ją z należytą oprawą, celebrując wyjątkowe chwile, świadczące o tym, że małżeńska droga, choć nie zawsze łatwa i usłana różami, to ogromna wartość, z której czerpać można siłę i piękno.
Wyjątkowa uroczystość na cześć par, którym dane było przeżyć wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim, odbyła się 10 kwietnia, w samo południe w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy Kańczuga. Jej najważniejszym punktem było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, będących wyrazem szacunku i uznania dla trudu małżonków włożonego w pracę nad związkiem. Swoją codziennością wspólną historię – opartą na miłości, lojalności i wzajemnym wsparciu – od co najmniej 50 lat piszą: Stanisława i Józef Basiakowie, Krystyna i Stanisław Baworowie, Zofia i Tadeusz Bącalowie, Halina i Franciszek Brodowie, Teresa i Józef Chmielowie, Eugenia i Stanisław Czepielowie, Stanisława i Franciszek Dudkowie, Maria i Józef Gilowie, Józefa i Jan Gołębiowie, Kazimiera i Roman Homowie, Barbara i Józef Kaczowie, Zofia i Alfons Kaczowie, Maria i Kazimierz Kapustowie, Elżbieta i Jan Kardasińscy, Maria i Zdzisław Kaszubowie, Barbara i Kazimierz Konieczni, Maria i Józef Kotowie, Alicja i Stanisław Kozakowie, Urszula i Tadeusz Krysowie, Lucyna i Krzysztof Krzanowie, Izabela i Adam Kulasowie, Maria i Stanisław Laskowie, Zofia i Władysław Owsiakowie, Anna i Stanisław Paklowie, Genowefa i Czesław Piestrakowie, Helena i Karol Prucowie, Maria i Władysław Rożkowie, Wiesława i Jan Słyszowie, Danuta i Władysław Stanikowie, Genowefa i Adam Stańkowie, Maria i Eugeniusz Statkowie, Stanisława i Mieczysław Szczygiełowie, Bogumiła i Józef Urbanowie, Anna i Emil Wronowie, Kazimiera i Zbigniew Ziębowie oraz Jadwiga i Stanisław Ziobrowie. Jubilatom złożono najserdeczniejsze gratulacje, życząc, by łączące ich uczucie było inspiracją dla młodszych pokoleń i przetrwało kolejne lata.
W uroczystości udział wzięli: gospodarz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, sekretarz Teresa Argasińska , kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Głowacz oraz wicewojewoda Tomasz Lorenc i poseł Bartosz Romowicz. Miłym akcentem wydarzenia był wzruszający występ uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. im. Marii Szymanowskiej w Kańczudze. Jako redakcja dołączamy się do powinszowań dla małżonków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze