Reklama

Jubileusze z sercem. Małżonkowie uhonorowani za wytrwałość i miłość [ZDJĘCIA]

Jubileusze małżeńskie to wyjątkowe okazje do świętowania wzajemnej miłości i wspólnego życia. Każdy ma swoją nazwę, nawiązującą do trwałości związku i swoją symbolikę. To szczególne święto dane było obchodzić niedawno 36 parom z terenu gminy Kańczuga.

Rocznica ślubu to okazja do refleksji nad wspólnie spędzonym czasem. Wielu obchodzi ją z należytą oprawą, celebrując wyjątkowe chwile, świadczące o tym, że małżeńska droga, choć nie zawsze łatwa i usłana różami, to ogromna wartość, z której czerpać można siłę i piękno.

Wyjątkowa uroczystość na cześć par, którym dane było przeżyć wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim, odbyła się 10 kwietnia, w samo południe w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy Kańczuga. Jej najważniejszym punktem było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, będących wyrazem szacunku i uznania dla trudu małżonków włożonego w pracę nad związkiem. Swoją codziennością wspólną historię – opartą na miłości, lojalności i wzajemnym wsparciu – od co najmniej 50 lat piszą: Stanisława i Józef Basiakowie, Krystyna i Stanisław Baworowie, Zofia i Tadeusz Bącalowie, Halina i Franciszek Brodowie, Teresa i Józef Chmielowie, Eugenia i Stanisław Czepielowie, Stanisława i Franciszek Dudkowie, Maria i Józef Gilowie, Józefa i Jan Gołębiowie, Kazimiera i Roman Homowie, Barbara i Józef Kaczowie, Zofia i Alfons Kaczowie, Maria i Kazimierz Kapustowie, Elżbieta i Jan Kardasińscy, Maria i Zdzisław Kaszubowie, Barbara i Kazimierz Konieczni, Maria i Józef Kotowie, Alicja i Stanisław Kozakowie, Urszula i Tadeusz Krysowie, Lucyna i Krzysztof Krzanowie, Izabela i Adam Kulasowie, Maria i Stanisław Laskowie, Zofia i Władysław Owsiakowie, Anna i Stanisław Paklowie, Genowefa i Czesław Piestrakowie, Helena i Karol Prucowie, Maria i Władysław Rożkowie, Wiesława i Jan Słyszowie, Danuta i Władysław Stanikowie, Genowefa i Adam Stańkowie, Maria i Eugeniusz Statkowie, Stanisława i Mieczysław Szczygiełowie, Bogumiła i Józef Urbanowie, Anna i Emil Wronowie, Kazimiera i Zbigniew Ziębowie oraz Jadwiga i Stanisław Ziobrowie. Jubilatom złożono najserdeczniejsze gratulacje, życząc, by łączące ich uczucie było inspiracją dla młodszych pokoleń i przetrwało kolejne lata.

Reklama

W uroczystości udział wzięli: gospodarz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, sekretarz Teresa Argasińska , kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Głowacz oraz wicewojewoda Tomasz Lorenc i poseł Bartosz Romowicz. Miłym akcentem wydarzenia był wzruszający występ uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. im. Marii Szymanowskiej w Kańczudze. Jako redakcja dołączamy się do powinszowań dla małżonków.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2025 13:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama