Reklama

Jubileuszowe forum nauczycieli

07/10/2016 18:00

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu po raz 20. zorganizowała Forum Nauczycieli Bibliotekarzy. W ramach jubileuszowego spotkania odbyła się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom czytelnictwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół i bibliotek, poloniści oraz bibliotekarze bibliotek szkolnych i pedagogicznych województwa podkarpackiego. Prelegentami byli wybitni przedstawiciele środowiska akademickiego wiodących uczelni w Polsce. Dr hab. prof. UW Grzegorz Leszczyński przybliżył zainteresowania czytelnicze młodzieży oraz przedstawił kanon najciekawszych lektur dla „młodych – dorosłych”, które powinny się znaleźć w każdej bibliotece.

Prelekcję pt. „Książki na receptę z receptą na życie” zaprezentowała dr Wanda Matras-Mastalerz z Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Tematyka dotyczyła biblioterapii i książek wspomagających proces biblioterapeutyczny. Przykłady dobrych praktyk wspomagających czytanie przybliżyła z kolei Maja Wilczewska-Wojczyszyn z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Referentka zaprezentowała metody pracy z czytelnikiem, które mogą być wykorzystywane również przez bibliotekarzy szkolnych.

Reklama

W programie konferencji znalazło się również głośne czytanie fragmentów Quo vadis Henryka Sienkiewicza – lektury piątej edycji Narodowego Czytania, któremu patronuje para prezydencka.

W występie artystycznym repertuar piosenek do ekranizacji filmowych lektur szkolnych zaprezentowali podopieczni Elżbiety Bernatek z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama