Reklama

Jubileuszowe pary. Ich życiowy przykład to nieoceniona wartość [ZDJĘCIA]


18 września w sali ślubów jarosławskiego ratusza swoje święto obchodzili małżonkowie, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 50, a nawet 60 lat temu. Uroczystość była nie tylko formą wyróżnienia dla par, ale także okazją do wspominania wspólnie przeżytych lat.


Jubileusze małżeńskie to piękny zwyczaj, który honoruje pary z długoletnim stażem małżeńskim. Najczęściej okazją są złote gody, ale nie brakuje też małżeństw, które poszczycić się mogą dłuższym stażem. Okazję do celebrowania tak długich związków mieli małżonkowie zaproszeni do ratusza. Jubileusz diamentowych godów (60-lecia małżeństwa) świętowali tam państwo Maria i Franciszek Grządzielowie. Z kolei złote gody (50-lecie) obchodzili: Maria i Andrzej Ćwierzowie, Alicja i Bolesław Dudowie, Cecylia i Marian Łuczkowie, Danuta i Grzegorz Tendajowie, Józefa i Józef Tenusowie, Barbara i Mieczysław Rytwińscy, Janina i Henryk Olszańscy oraz Janina i Eugeniusz Wiaterowie. Podczas spotkania małżonkowie uhonorowani zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 

Ponadto odebrali listy gratulacyjne i kwiaty oraz szczere życzenia zdrowia i wielu kolejnych lat spędzonych w miłości, wzajemnym szacunku i radości. Za pomyślność małżonków wzniesiono też toast lampką szampana. Spotkaniu wyjątkową oprawę nadała też część artystyczna w postaci utworów zaśpiewanych przez Justynę Wotę i Martynę Stec – solistki Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/09/2025 14:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama