26 sierpnia 2019 roku przemyscy radni głosami klubu radnych PiS, Regii Civitas i Wspólnie dla Przemyśla (klub kojarzony z Kukiz 15) przyjęli oświadczenie o obronie tradycyjnych wartości oraz wyrazili sprzeciw wobec promocji LGBT. W oświadczeniu nie było mowy o strefie wolnej od LGBT, ale wydźwięk w Polsce i Europie okazał się jednoznaczny.
Władze przemyskie aplikowały o tak zwane fundusze norweskie. W grę wchodzą niebagatelne pieniądze. „Obecnie w Wydziale Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu trwają bardzo zaawansowane prace przy tworzeniu kilkunastu projektów na łączną kwotę 10 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. Czy nie na darmo? Czas pokaże... – piszemy w dzisiejszym wydaniu ŻP w artykule Przemyśl ukarany za LGBT?
W artykule decyzje podjęcia uchwały tłumaczy radny Regii Civitas Dariusz Lasek:
– To oświadczenie nie ma żadnej mocy sprawczej. Do niczego nie zobowiązuje. W owym piśmie wyrażamy troskę o rodzinę, o ochronę polskich wartości, powołując się na naszą konstytucję. Nie ma w tym żadnej dyskryminacji. Dla mnie łączenie tych dwóch spraw, czyli oświadczenia i wstrzymania dotacji jest jakimś nieporozumieniem. (…). Dlaczego mamy mieć kneblowane usta? Jaki płynie z tego przekaz: jeżeli wy nie uznacie tej ideologii, my wam nie damy pieniędzy. Rozumiem, że za judaszowe pieniądze mamy budować dobrobyt. Nie ma i nie będzie na to naszej zgody – podsumowuje radny D. Lasek.
No i mamy dwie racje. Prawo europejskie bez niuansowania broni wszelkich mniejszości. To standard, który ma dawać poczucie bezpieczeństwa wszystkim mniejszościom, na przykład katolikom w krajach europejskich o dominującym wyznaniu prawosławnym, protestanckim, islamskim. Wszelkim mniejszościom narodowym. Banał? Przypomnijmy sobie koszmar Bałkanów na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w sercu tak zwanej cywilizowanej Europy. Czy żołdacy zwaśnionych stron zastanawiali się, kogo mordują, gwałcą, palą? Nie trzeba sięgać po przykłady II wojny światowej, czy wojen religijnych wieków średnich.
Podaję takie a nie przykłady z prostego powodu. Sprowadzanie dbałości o prawa mniejszości do praw osób homoseksualnych, transseksualnych, biseksulanych spłyca kwestię równości wszystkich wobec prawa. Nigdy przecież nie wiadomo, kto, kiedy, za jakie poglądy, wyznanie, narodowość, orientację seksualną, kolor skory i na przykład barwę włosów zostanie uznany za mniejszość.
Przemyska rada ma prawo przyjmować uchwały, jakie chce. Pełna wolność. Pytanie jednak o sens wydawania oświadczeń o charakterze ideologicznym pozostaje aktualne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niestety! Przemyśl to podkarpacki ciemnogród i nie wpolno go traktować na równi z ucywilizowanymi miastami.
Hm, troska o rodzinę i obrona domowego ogniska obecnie w dużej części rozbitych w części konkubinackich tzw rodzin, a teraz kiedy w perespektywie unijna pecunia czy w firmie funduszy norweskich czy innej mamony, panika, nasze dziwaczne uchwały czy oświadczenia n nie mają żadnej mocy sprawczej, hm może takie zwykłe jajca. Ciekawe że w panice opowiadają i będą opowiadać różne bajki i legendy a dlaczego, bo organy unijne zaczynają traktować na serio tych oświadczeń obrońców rodziny i odpowiednio reagować, zaś największą karą dla obrońców domowego ogniska jest ograniczenie unijnej, frajerskiej manny. A przed czym chronią, przed zjawiskiem czy tzw ideologią której tak naprawdę praktycznie nie ma w przestrzeni społecznej, chcieli zaś pokazać przed swoim bożkiem że Przemyśl walczy z wiatrakami czyli ze zgubną ideologią, szczególnie o częśc radnych wie doskonale jak wyglądają współczesne, nowoczesne tzw rodziny, rozwody, śluby świeckie, konkubini partnerzy, konkubiny. Hm, co za obłuda i faryzejskośc co mnie nawet starego liberalnego konserwatystę niezwyle oburza. Dodam że następnie powinni przyjąć uchwałę jak w Kraśniku, może Ziobro coś dorzuci.
Trzeba przyznać,że fascynacja seksem a szczególnie jego odmianami i zboczeniami rozgrzewane jest w naszym mieście do czerwoności.Mozna nawet rzec ,ze mamy klimat burdelowy szczególnie w ełytach,Co prawda o LGBT jeszcze nikt nie słyszał by istniało w naszym mieście ale ludzie powiadają że mocne lobby gejowskie z jego prawicowym odłamem czyli pedofilią w naszym mieście jest znane i ma się dobrze.
Lasek nic dla miasta nie zrobił i nic nie zrobi.Mój top 5 najgorszych radnych w historii tej kadencji.Tylko różaniec i modlitwa nic poza tym.Dramat
Co to jest 45 mln (10 mln euro) w plecy za głupotę deczko w dekiel trzepniętych "polityków" współrządzących miastem? Już był taki jeden, który przed wejściem Polski do UE pieprzył z ambony o "judaszowych srebrnikach", a póżniej pełną garścią czerpał kasę od "diabła" z Brukseli (za tysiące kuriewnych hektarów, w znacznym stopniu będących "spadkiem" po PGR-ach w rejonie Birczy) i pewnie czerpie nadal (Starzawa?..), mimo statusu emeryta. Radny nadający się jedynie do noszenia baldachimu nad abp i organizowania spędów nawiedzonych panów nie może decydować o losach 60 tysięcy mieszkańców miasta. Jeszcze 60 tysięcy...
Nikt panu Laskowi nie knebluje ust. Ma prawo wyrażać swoje głupie poglądy. We własnym imieniu. Nie ma natomiast prawa narzucać ich innym mieszkańcom miasta, a to właśnie zrobił zatwierdzając tę durną deklarację.A Rada Miejska nie powinna uchwalać dowolnych uchwał i deklaracji, tylko takie, które służą dobru miasta i jego mieszkańców.
Słuchaj JP, raczej nie odnoszę się do wpisów jeśli ktoś nie zaczyna. W tym przypadku "nie chcem, ale muszem gdyż powtarzasz i wpidujesz irracjonalne brednie i kłamstwa rozsiewane plotkarsko zresztą celowo nt. Arcybiskupa Michalika który podobno wykupił 1/2 Przemyśla i okolic. Doprawdy nie rozumiem tych powtarzanym szczególnie na przemyskich bazarach i tzw zielonym rynku niewyobrażalnych bzdur o wykupieniu stawów rybnych w Starzawie, kilku wsi w rejonie Kalwarii w tym m inn. Nowe Sady, zielonego rynku w Przemyślu i inne podobne wyssane ze swoich brudnych palców bzdury, jest to celowe, prymitywne szkalowanie starego człowieka, chorego obecnie po poważnej operacji. Apel do ciebie i tobie podobnych durni, arcybiskup nic nie wykupił i nic nikomu nie zabrał, żadnych wsi, PGR-ów, bazarów czy stawów, jeśli już prymitywne wasze i twój półrozum tego nie może pojąć to przed rozsiewaniem nieprawdziwych kłamstw można sprawdzić w internecie kto jest właścicielem od lat stawów w Starzawie, czy zielonego rynku, można się również dowiedzieć czy Polsce można wykupywać wsie itd. Naprawdę można być głupcem ale to co wypisujesz zakrawa na problem z psychiką lub szatańskie działanie świadome i celowe by szkalować i niszczyć ludzi kościoła za co, za kilka niepotrzebnych, nietrafnych wypowiedzi. I radzę się opamiętać tobie i tobie podobnym w szkalowaniu ludzi, jeśli nie teraz to odpowiesz (cie) za to przed Bogiem, nie wierzycie - zobaczycie. Jeśli zaś Boga się nie boisz to przynajmiej rano spojrzyj na siebie w lustrze, jeśli masz odwagę a na swoje kalumnie i brednie przedstaw jakiekolwiek dowody.
A co to źle że modli się na różańcu może za Ciebie rzebyś nie pisał takich głuPOt.
POwinieneś się leczyć u psychiatry i to jak najszybciej a nie siać nienawiści do "nawiedzonych panów" przyjdź i zobacz może i Ty się pomodlisz a radny Ci użyczy miejsca przy baldachimie
To właśnie ta deklaracja służy dobru mieszkańców miasta i broni ich przed zboczonymi zboczeniami
Nie da się promować LGBT. Bo nikogo nie da się przechrzćić na homoseksualistę. Odsetek osób homoseksualnych w każdym społeczeństwie waha się w granicach od 3 % do 5 % i nic tej liczby nie zmieni. W mniemaniu władzy "sprzeciw wobec promocji LGBT" jest rozumiany jako zakaz do manifestacji związaniem z uzyskaniem pewnych praw dla mniejszości jakich nie ma większość (choćby związki partnerskie i prawa do dziedziczenia majątku). Fundusze norweskie w swojej nazwie mają za zadanie" wyrównywać nierówności społeczne" Jednym ze sposobów na wyrównywanie różnic społecznych jest swobodne manifestowanie swoich poglądów (bez odgórnego sprzeciwu władz) i dotyczy to się również poglądów osób homoseksualnych i ich marszów LGBT.Czemu Przemyśl biedny? Bo społeczeństwie niedojrzało jeszcze do rozwoju.
Źle, że się modli... Bo Kościół ogranicza jego umysł, którym on później operuje w radzie miejskiej
No nie ma "żadnej mocy sprawczej", ale co z tego panie Lasek? Jakby jakieś miasto w Niemczech uchwaliło uchwałę o tym, że Polacy to k*rwy i złodzieje, to też by było ok, bo uchwała nie miałaby "żadnej mocy sprawczej"? Myślę, że nazwa miasta biłaby po oczach z nagłówków wszelkich wpolityce, dorzeczy czy tvp info, a prawicowi publicyści wzywaliby do bojkotu firm niemieckich.
Nie musimy mieć basenów,czy placów zabaw ,można bawić się na pagórkach w parku,kąpać się w rzece a nie chlorowanym basenie .Moralność dzieci i młodzieży jest najważniejsza.Jeśli ONI nie zgadzają się z naszymi zwyczajami ,kulturą ,wiarą ,to cóż to za przyjaciele ,Gardzą nami i pokazują nam kolorowe szklane koraliki.Wszyscy módlmy się do św.Michała Archanioła o pomoc a rozum dla radnych.Cóż nam z partnerstwa miast ,gdzie władze tych miast gardzą naszą kulturą ,muzyką ,wiarą ,żwyczajami .ego przyzwoity człowiek nie czyni ,tylko łotr spod ciemnej gwiazdy.Precz od dzieci.
A dodam jeszcze jedno ,to zyski ONI będą oglądać jak świnia niebo.Nie po to Bóg wysłał Anioła do Przemyśla .To walka z mocami ciemności.POdejrzewam nawet ,że to będzie potężna wojna duchowa .Pomiędzy szatanem i jego pomocnikami a Michałem Archaniołem i Jego aniołami .Do tej pory wszystkie Jego przepowiednie się sprawdziły ,cdn. Któż Jak Bóg. Papież Benedykt powiedział ,że LGBT to znak szatana
Niestety! Przemyśl to podkarpacki ciemnogród i nie wpolno go traktować na równi z ucywilizowanymi miastami.
Hm, troska o rodzinę i obrona domowego ogniska obecnie w dużej części rozbitych w części konkubinackich tzw rodzin, a teraz kiedy w perespektywie unijna pecunia czy w firmie funduszy norweskich czy innej mamony, panika, nasze dziwaczne uchwały czy oświadczenia n nie mają żadnej mocy sprawczej, hm może takie zwykłe jajca. Ciekawe że w panice opowiadają i będą opowiadać różne bajki i legendy a dlaczego, bo organy unijne zaczynają traktować na serio tych oświadczeń obrońców rodziny i odpowiednio reagować, zaś największą karą dla obrońców domowego ogniska jest ograniczenie unijnej, frajerskiej manny. A przed czym chronią, przed zjawiskiem czy tzw ideologią której tak naprawdę praktycznie nie ma w przestrzeni społecznej, chcieli zaś pokazać przed swoim bożkiem że Przemyśl walczy z wiatrakami czyli ze zgubną ideologią, szczególnie o częśc radnych wie doskonale jak wyglądają współczesne, nowoczesne tzw rodziny, rozwody, śluby świeckie, konkubini partnerzy, konkubiny. Hm, co za obłuda i faryzejskośc co mnie nawet starego liberalnego konserwatystę niezwyle oburza. Dodam że następnie powinni przyjąć uchwałę jak w Kraśniku, może Ziobro coś dorzuci.
Trzeba przyznać,że fascynacja seksem a szczególnie jego odmianami i zboczeniami rozgrzewane jest w naszym mieście do czerwoności.Mozna nawet rzec ,ze mamy klimat burdelowy szczególnie w ełytach,Co prawda o LGBT jeszcze nikt nie słyszał by istniało w naszym mieście ale ludzie powiadają że mocne lobby gejowskie z jego prawicowym odłamem czyli pedofilią w naszym mieście jest znane i ma się dobrze.