Reklama

Judaszowe srebrniki czy fundusze norweskie

30/09/2020 06:21

26 sierpnia 2019 roku przemyscy radni głosami klubu radnych PiS, Regii Civitas i Wspólnie dla Przemyśla (klub kojarzony z Kukiz 15) przyjęli oświadczenie o obronie tradycyjnych wartości oraz wyrazili sprzeciw wobec promocji LGBT. W oświadczeniu nie było mowy o strefie wolnej od LGBT, ale wydźwięk w Polsce i Europie okazał się jednoznaczny.

Władze przemyskie aplikowały o tak zwane fundusze norweskie. W grę wchodzą niebagatelne pieniądze. „Obecnie w Wydziale Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu trwają bardzo zaawansowane prace przy tworzeniu kilkunastu projektów na łączną kwotę 10 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. Czy nie na darmo? Czas pokaże... – piszemy w dzisiejszym wydaniu ŻP w artykule Przemyśl ukarany za LGBT?

W artykule decyzje podjęcia uchwały tłumaczy radny Regii Civitas Dariusz Lasek:

– To oświadczenie nie ma żadnej mocy sprawczej. Do niczego nie zobowiązuje. W owym piśmie wyrażamy troskę o rodzinę, o ochronę polskich wartości, powołując się na naszą konstytucję. Nie ma w tym żadnej dyskryminacji. Dla mnie łączenie tych dwóch spraw, czyli oświadczenia i wstrzymania dotacji jest jakimś nieporozumieniem. (…). Dlaczego mamy mieć kneblowane usta? Jaki płynie z tego przekaz: jeżeli wy nie uznacie tej ideologii, my wam nie damy pieniędzy. Rozumiem, że za judaszowe pieniądze mamy budować dobrobyt. Nie ma i nie będzie na to naszej zgody – podsumowuje radny D. Lasek.

Reklama

No i mamy dwie racje. Prawo europejskie bez niuansowania broni wszelkich mniejszości. To standard, który ma dawać poczucie bezpieczeństwa wszystkim mniejszościom, na przykład katolikom w krajach europejskich o dominującym wyznaniu prawosławnym, protestanckim, islamskim. Wszelkim mniejszościom narodowym. Banał? Przypomnijmy sobie koszmar Bałkanów na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w sercu tak zwanej cywilizowanej Europy. Czy żołdacy zwaśnionych stron zastanawiali się, kogo mordują, gwałcą, palą? Nie trzeba sięgać po przykłady II wojny światowej, czy wojen religijnych wieków średnich.

Podaję takie a nie przykłady z prostego powodu. Sprowadzanie dbałości o prawa mniejszości do praw osób homoseksualnych, transseksualnych, biseksulanych spłyca kwestię równości wszystkich wobec prawa. Nigdy przecież nie wiadomo, kto, kiedy, za jakie poglądy, wyznanie, narodowość, orientację seksualną, kolor skory i na przykład barwę włosów zostanie uznany za mniejszość.

Przemyska rada ma prawo przyjmować uchwały, jakie chce. Pełna wolność. Pytanie jednak o sens wydawania oświadczeń o charakterze ideologicznym pozostaje aktualne.

Reklama

   

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    o.tadeusz - niezalogowany 2020-09-30 09:26:37

    Niestety! Przemyśl to podkarpacki ciemnogród i nie wpolno go traktować na równi z ucywilizowanymi miastami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Konserwarywno liberalny przemy - niezalogowany 2020-09-30 09:30:50

    Hm, troska o rodzinę  i obrona  domowego ogniska obecnie w dużej części rozbitych  w części konkubinackich tzw rodzin, a teraz kiedy w perespektywie unijna pecunia czy w firmie funduszy norweskich czy innej mamony, panika, nasze dziwaczne uchwały czy oświadczenia n nie mają żadnej mocy sprawczej, hm może takie zwykłe jajca. Ciekawe że w panice opowiadają i będą opowiadać różne bajki i legendy a dlaczego, bo organy unijne zaczynają traktować na serio tych oświadczeń obrońców rodziny i odpowiednio reagować, zaś największą karą dla obrońców domowego  ogniska jest ograniczenie unijnej, frajerskiej manny. A przed czym  chronią, przed zjawiskiem czy tzw ideologią której tak naprawdę  praktycznie nie ma w  przestrzeni społecznej, chcieli zaś pokazać przed swoim bożkiem że Przemyśl walczy z wiatrakami czyli ze zgubną ideologią, szczególnie o częśc radnych  wie doskonale jak wyglądają współczesne, nowoczesne tzw rodziny,  rozwody, śluby świeckie, konkubini partnerzy, konkubiny.  Hm, co za obłuda i faryzejskośc co mnie nawet starego  liberalnego konserwatystę niezwyle oburza. Dodam że następnie powinni przyjąć uchwałę jak w Kraśniku, może Ziobro coś dorzuci. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-09-30 09:37:59

    Trzeba przyznać,że fascynacja seksem a szczególnie jego odmianami i zboczeniami rozgrzewane jest w naszym mieście do czerwoności.Mozna nawet rzec ,ze mamy klimat burdelowy szczególnie w ełytach,Co prawda o LGBT jeszcze nikt nie słyszał by istniało w naszym mieście ale ludzie powiadają że mocne lobby gejowskie z jego prawicowym odłamem czyli pedofilią w naszym mieście jest znane i  ma się dobrze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama