Reklama

Jutro w Przemyślu sesja nadzwyczajna w sprawie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych


Jutro, 26 listopada br., o godzinie 17 odbędzie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Jedynym punktem będzie (oby merytoryczna) dyskusja i przyjęcie lub nie przez radnych projektu uchwały w sprawie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zapraszamy! Bardzo ciekawe jest, co w tej sprawie będzie mieć do powiedzenia szacowne gremium reprezentantów przemyskiego społeczeństwa.


Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej wraz z projektem uchwały złożyło siedmioro przemyskich radnych. To: Anna Grad-Mizgała, Liliana Kalinowska, Maciej Kamiński, Jerzy Krużel, Piotr Krzeszowski, Ryszard Kulej i Stanisław Surma. Celowo nie podajemy w tym wypadku przynależności partyjnej, bo to kwestia, która absolutnie powinna być poza partyjnymi ansami i dąsami.

W projekcie chodzi o zmianę brzmienia pkt. 3. paragrafu 4. uchwały (obowiązującej) w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania na drogach publicznych miasta Przemyśla, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefach płatnego parkowania oraz sposobu pobierania tej opłaty. Obowiązująca uchwała sprawia, że osoby niepełnosprawne, legitymujące się aktualną kartą parkingową mogą parkować swoje pojazdy tylko i wyłącznie na miejscach wyznaczonych, czyli tzw. niebieskich kopertach.

Reklama

Nowe treść owego punktu brzmi: „Ustala się zerową stawkę opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania dla: osób niepełnosprawnych, legitymujących się kartą parkingową, o której mowa w art. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 t.j.). Co oznacza ni mniej, ni więcej, że osoby niepełnosprawne, legitymujące się aktualną kartą parkingową mogłyby parkować swoje pojazdy w każdym miejscu w strefach płatnego parkowania.

Przypomnijmy (bo ten temat już poruszaliśmy tu: https://zycie.pl/artykul/niepelnosprawni-w-przemyslu-n2173312), że na 946 wszystkich miejsc parkingowych w Przemyślu (po zwiększeniu liczby na mocy nowej uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu), ledwie 62 są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. To tzw. niebieskie koperty. W mieście ogółem są 543 osoby z niepełnosprawnościami, które mają wydane karty parkingowe.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/11/2025 18:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama