Reklama

Już 59 pacjentów z Covid-19

W Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu przybywa chorych z Covid-19. W piątek, 8 października, zajętych było 35 łóżek covidowych. We wtorek, 12 bm., pacjentów z Covid-19 było 59, przy czym 12 z nich były to osoby wcześniej zaszczepione. To właśnie rosnąca liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-COV 2 jest powodem wprowadzenia ograniczenia w odwiedzinach chorych przebywających na oddziałach szpitala.

– Decyzja o ograniczeniach w odwiedzinach pacjentów podyktowana jest tylko i wyłącznie troską o osoby chore przebywające w lecznicy. Na oddziałach leżą zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. Nie chcemy ryzykować ich zdrowia. Decyzja obowiązuje do odwołania. Prosimy o zrozumienie sytuacji – wyjaśnia Paweł Bugira, rzecznik prasowy przemyskiego szpitala. I dodaje, że obecnie o odwiedzinach chorych każdorazowo decydują indywidualnie kierownicy poszczególnych oddziałów szpitalnych. – Wyrażają  zgodę na odwiedziny, kierując się przede wszystkim[paywall] aktualną sytuacją epidemiologiczną w swoim oddziale, a także prawami pacjenta oraz rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie pandemii – uściśla.

Odwiedziny chorych możliwe są zatem po udokomentowaniu pełnego zaszczepienia przeciwko Covid-19 lub przebycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, bądź też po okazaniu aktualnego, negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego (zgodnego z listą wzajemnie uznawanych testów antygenowych opracowaną  przez Komitet Bezpieczeństwa Zdrowotnego), wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin. Wyjątkiem od obowiązujących zasad może być jedynie stan terminalny pacjenta – zastrzega szpital.

Reklama

Co więcej obowiązują też dodatkowe zasady. Odwiedziny chorych odbywają się tylko w godzinach wyznaczonych przez kierownika oddziału. W tym samym czasie w sali chorych u jednego pacjenta może przybywać tylko jedna osoba odwiedzająca. Co oczywiste, powinna zachować wszelkie środki ostrożności, takie jak higiena rąk i maseczka ochronna. – Osoba odwiedzająca może przynieść dla pacjenta tylko rzeczy osobiste, środki czystości i ewentualnie jedzenie, ale po wcześniejszym uzgodnieniu tego z lekarzem prowadzącym – zaznacza rzecznik szpitala.

Z informacji uzyskanych w placówce wynika, że w gronie 59 pacjentów z Covid-19 przebywających w niej, 12 osób stanowią osoby zaszczepione. Jednak większość zaszczepionych to osoby starsze i z innymi chorobami. W grupie 59 pacjentów covidowych dwie osoby wymagały zastosowania respiratoterapii.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama