Wprawdzie jesteśmy dopiero na starcie wakacji, ale czas szybko leci i zanim się obejrzymy, przyjdzie czas na kompletowanie szkolnych wyprawek. Wnioski o pieniądze na nie od 1 lipca można składać do ZUS.
Jak informuje regionalny rzecznik ZUS na Podkarpaciu Wojciech Dyląg, w ubiegłym roku w regionie złożonych zostało ponad 170 tys. wniosków na 250 tys. dzieci, a łączna kwota wypłat przekroczyła 75 mln zł. Tegoroczna odsłona programu „Dobry start” już wystartowała.
Od 1 lipca można składać stosowne dokumenty w[paywall] ZUS. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup: podręczników, zeszytów i wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach i innych placówkach edukacyjnych.
Nie warto się ociągać z aplikowaniem o pieniądze. Jeśli dokumenty wypełnimy i prześlemy drogą elektroniczną do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy do 30 września. Graniczna data składania wniosków to natomiast 30 listopada. Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.
Nie ma możliwości złożenia dokumentów inaczej niż za pośrednictwem sieci. Można to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, strony internetowej swojego banku lub przez portal Emp@tia bądź aplikację mZUS. Jeśli nie jesteśmy pewni poszczególnych kroków, najlepiej wypełnić formularz poprzez PUE ZUS, gdzie znajdziemy kreator wniosku o świadczenie 300 plus. Zostaniemy krok po kroku poprowadzeni przez cały proces, co sprawi, że powinniśmy uniknąć ewentualnych błędów. Informację zwrotną o świadczeniu (o jego przyznaniu albo potrzebie uzupełnienia wniosku bądź też odmowę przyznania) również znajdziemy na PUE ZUS.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze