W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu zimą jarosławianie pozbawieni zostali możliwości oddania się przyjemności korzystania z lodowej tafli. W obliczu zbliżających się ferii zimowych miasto postanowiło jednak poszukać rozwiązania. Ma nim być mobilne sztuczne lodowisko na płycie Rynku. Rozkładanie infrastruktury już trwa.
– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jarosławian, na płycie Rynku planowane jest uruchomienie w dniu 21 stycznia mobilnego sztucznego lodowiska o powierzchni 600 metrów kwadratowych 15 m x 40 m. Oczywiście plany te zależą od pogody, między innymi temperatury, która nie może być wyższa niż 10 stopni Celsjusza – zdradziła nam szczegóły przedsięwzięcia Iwona Międlar z Biura Informacji i Promocji UM Jarosławia.
Ile zapłacimy za przyjemność korzystania ze ślizgawki w tak atrakcyjnym miejscu? Posiadacze Karty Miejskiej mogą liczyć na darmowe wejście, natomiast klienci, którzy takową nie dysponują, będą musieli zapłacić bilet wynoszący 10 zł. MOSiR oferować będzie także wypożyczenie łyżew – za jedyne 8 zł, jak i ostrzenie łyżew – koszt usługi 10 zł.
Harmonogram pracy lodowiska przedstawia się następująco:
W dni powszednie, w godzinach od 9 do 14 na lodowisku odbywać się będą zajęcia szkolne, a od 15 do 21 seanse, z których mogą skorzystać wszyscy chętni w porach: 15.00 – 16.30, 17.15 – 18.45, 19.30 – 21.00.
W dni wolne od pracy i święta seanse trwać będą od 12.15 do 21.00. Korzystanie z płyty lodowiska możliwe będzie więc w okresach: 12.15 – 13.45, 15.00 – 16.30, 17.15 – 18.45 i 19.30 – 21.00.
W nadchodzące ferie zimowe seanse zaplanowane są w porze od godziny 10 do 21. Korzystać z lodowej tafli można będzie zatem w przedziałach godzinowych: 10.00 –11.45, 12.15 – 13.45, 15.00 – 16.30, 17.15 – 18.45 oraz 19.30 – 21.00.
Pozostaje zatem trzymać kciuki za pogodę!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze