Reklama

Już po Wawrzyniadzie

Dzięki współpracy Urzędu Miasta w Radymnie, parafii pw. św. Wawrzyńca i mieszkańców Radymna, po raz kolejny odbyła się tradycyjna już Wawrzyniada. Dożynki miejsko-parafialne miały miejsce w niedzielę, 20 sierpnia.

Zgodnie ze zwyczajem święto plonów musiało zacząć się mszą świętą. Tę koncelebrowali ks. Kazimierz Piwowar, ks. Grzegorz Kowalczyk i ks. Krzysztof Szyndler. Po niej korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy plebanii, gdzie starostowie dożynek – Grażyna i Jan Grześkowie – rozdali zgromadzonym symbolizujący owoc pracy rolnika chleb. Podczas dożynek nie może zabraknąć też innych pyszności.

O ucztę dla podniebienia zadbały wszystkie przyparafialne środowiska. Były i ciasta, i chleby i pierożki, a także bigos i kiełbaska z grilla. Każdy mógł zaspokoić swój apetyt.

Kalorie można było spalić przy zabawie do prezentowanych przez zespół „Biesiada” z Tuczemp piosenkach lub biorąc udział w konkurencjach nawiązujących do tradycyjnych żniw – młócenia zboża czy kręcenia powróseł.

Również najmłodsi nie mogli narzekać na nudę. Z chęcią próbowali swoich sił w atrakcjach przygotowanych przez strażaków ochotników z Radymna. Nadmiar energii mogli też spożytkować, szalejąc na przedszkolnym placu zabaw.

Wawrzyniada 2023 przeszła do historii, ale widząc zainteresowanie tą miejsko-parafialną współpracą, można pokusić się o stwierdzenie, że kolejne edycje to tylko formalność.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama