W sobotę, 14 maja br., na terenie Przystani Wodnej w Przemyślu został odsłonięty i poświęcony Kamień Papieski, upamiętniający wycieczkę kajakową, którą 19 lipca 1958 roku ówczesny biskup Karol Wojtyła odbył z Przemyśla do Leżajska.
Pomysłodawcą i fundatorem kamienia jest Józef Rybczyński, który obecnie mieszka w miejscu, gdzie przed laty zamieszkiwał patron 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – gen. bryg. Mieczysław Boruta-Spiechowicz.
W nadsańskiej uroczystości udział wziął[paywall] m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, kierownik Biura Prezydenta Przemyśla Maciej Wolański oraz reprezentant 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich.
O uroczystą oprawę zadbał zespół z Klubu Garnizonowego 5 bsp oraz zuszki z 21 Przemyskiej Gromady Zuchowej „Białych Orlików” Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze