Reklama

Kamień Papieski w przemyskiej Przystani Wodnej

W sobotę, 14 maja br., na terenie Przystani Wodnej w Przemyślu został odsłonięty i poświęcony Kamień Papieski, upamiętniający wycieczkę kajakową, którą 19 lipca 1958 roku ówczesny biskup Karol Wojtyła odbył z Przemyśla do Leżajska.

Pomysłodawcą i fundatorem kamienia jest Józef Rybczyński, który obecnie mieszka w miejscu, gdzie przed laty zamieszkiwał patron 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – gen. bryg. Mieczysław Boruta-Spiechowicz.

W nadsańskiej uroczystości udział wziął[paywall] m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, kierownik Biura Prezydenta Przemyśla Maciej Wolański oraz reprezentant 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich.

O uroczystą oprawę zadbał zespół z Klubu Garnizonowego 5 bsp oraz zuszki z 21 Przemyskiej Gromady Zuchowej „Białych Orlików” Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama