Radni podczas ostatniej, 24 czerwca br., sesji Rady Miejskiej w Przemyślu przyjęli program pod nazwą „Przemyska Karta Seniora”.
Do tej pory w nadsańskim mieście funkcjonowała „Karta Dużej Rodziny”, która dawała pewne przywileje rodzinom wielodzietnym. Teraz podobnie będzie z osobami, które ukończyły 60. rok życia[paywall]. W projekcie uchwały możemy wyczytać, że celami programu są m.in.: wspieranie i wzmacnianie potencjału seniorów, ich aktywizacja, umożliwianie starzenia się w zdrowiu przy zachowaniu samodzielności, niezależności i satysfakcji z życia czy ułatwianie seniorom dostępu do kultury, sportu i rozrywki. Z udogodnień, które gwarantuje karta, może skorzystać każdy, kto złoży specjalny wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Będzie ona honorowana od 1 października br.
W Przemyślu zameldowanych jest 16 tys. 626 osób, które ukończyły 60 lat. To 27 procent ogólnej liczby mieszkańców. – Realizacja programu jest jednym z elementów polityki społecznej prowadzonej przez nasze miasto. Ma na celu stworzenie seniorom przyjaznego środowiska do funkcjonowania i rozwoju w miejscu zamieszkania. Chodzi o ułatwienie dostępu do dóbr kultury, wypoczynku, rekreacji, turystyki czy sportu, a także do usług i towarów oferowanych przez instytucje i jednostki samorządowe oraz niesamorządowe, które na zasadach partnerstwa przystąpią do programu. Zapraszamy chętnych! Uważamy, że ten program może stanowić również impuls dla lokalnych przedsiębiorców do rozwoju nowych gałęzi usług, skierowanych do osób powyżej 60. roku życia. Myślimy również, że Przemyska Karta Seniora wzmocni kondycję materialną seniorów. Umożliwienie im korzystania z ulg i zniżek powinno się zdecydowanie do tego przyczynić – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy przywileje karty seniora będzie można kumulowac z przywilejami karty dużej rodziny, bo tę drugą niestety dostali Ci, którzy są już w tej chwili dziadkami!!! Karta dużej rodziny powinna przysługiwać tym, którzy teraz mają dzieci a nie tym ,którzy je wychowali 20 lat temu!
I do not have a chance to do so and have a great time in your life. [url = http: //www.goahotbabes.in/] Goa Call Girls [/ url]
Czy przywileje karty seniora będzie można kumulowac z przywilejami karty dużej rodziny, bo tę drugą niestety dostali Ci, którzy są już w tej chwili dziadkami!!! Karta dużej rodziny powinna przysługiwać tym, którzy teraz mają dzieci a nie tym ,którzy je wychowali 20 lat temu!
I do not have a chance to do so and have a great time in your life. [url = http: //www.goahotbabes.in/] Goa Call Girls [/ url]