12 samorządów na Podkarpaciu skorzysta z tegorocznego naboru w ramach programu „Aktywne Place Zabaw”. Wśród nich jest m.in. Radymno. Łącznie w skali kraju z środków Funduszu Pracy przeznaczonych zostanie na ten cel 61,3 mln zł. Podkarpaciu z tej puli udało się zagarnąć 5 mln 736 tys. 720,87 zł.
W ramach tegorocznego naboru gminy mogły składać wnioski dotyczące więcej niż jednej instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Wysokość dofinansowania wynosiła do 300 tys. zł na instytucję opieki. Udało się je pozyskać 12 podkarpackim samorządom, dzięki czemu w regionie powstaną 23 place zabaw dla najmłodszych. Na liście beneficjentów znalazło się m.in. miasto Radymno, które pozyskało środki na jeden plac zabaw. Również po jednym powstanie w gminach Świlcza, miastach Dębica i Mielec, a także w gminach Krasne, Dukla, Głogów Małopolski, Sędziszów Małopolski, Grębów. Miasto Rzeszów przygotuje łącznie dzięki tym funduszom 10 placów zabaw w 10 lokalizacjach, a Stalowa Wola i Rymanów po dwa. Dofinansowanie wykorzystane ma być do końca br.
– Place zabaw tworzone z Programu „Aktywne Place Zabaw” 2026 mają być nowoczesnym i przyjaznym miejscem zabawy, rozwoju i nauki, poprzez stymulację zmysłów i zapewnienie różnorodnych aktywności podopiecznym. Ich istotną częścią są oczywiście nowoczesne urządzenia i wyposażenie, ale ważnym elementem jest możliwość utworzenia placu zabaw bądź chociaż jego części z wykorzystaniem naturalnych materiałów – podsumowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
Reklama
Samorządy korzystające z programu powinny się trzymać zaleceń co do wykorzystania przy...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 29% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze