Reklama

Kasa na punkt dystrybucji żywności czy na usługi opiekuńcze?

25 tys. zł zaplanowane zostało w miejskim budżecie w br. na prowadzenie stałego punktu dystrybucji żywności dla mieszkańców Przemyśla. Wśród radnych wzbudziło to trochę mieszane uczucia.

Radny Paweł Zastrowski (Koalicja Obywatelska) uważa, że lepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie tych pieniędzy na usługi opiekuńcze. Po to, aby osób starszych, wymagających codziennej pomocy, nie trzeba było kierować do domów pomocy społecznej[paywall].

O przekazanie owych 25 tys. zł poprosił natomiast władze miasta Zarząd Okręgowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Przemyślu. Przeznaczone miałyby zostać na pokrycie kosztów wynajmu pomieszczenia magazynowego i biurowego przy ul. Monte Cassino 18. Do czerwca 2019 r. ma być tam prowadzona dystrybucja gotowych artykułów spożywczych w ramach kolejnej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Z pomocy korzystają osoby zakwalifikowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– To wsparcie dla najbardziej potrzebujących, więc o zasadności przyznania tych pieniędzy nie ma co nawet dyskutować. Zarząd Okręgowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Przemyślu we wspomnianym programie uczestniczy od czterech lat. W 2017 roku z pomocy skorzystało ponad cztery tysiące mieszkańców miasta, dla których stanowi ona uzupełnienie braków w budżecie domowym. Z pomocy żywnościowej korzystają również podopieczni świetlic środowiskowych i mieszkańcy schronisk dla bezdomnych – wyjaśnił prezydent miasta Wojciech Bakun.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-28 18:50:33

    Ludzie potrzebujący naprawdę pomocy nie są w stanie nawet przyjść po tą żywność.Tą zbierają bardziej zaradni i niekoniecznie potrzebujący pomocy.Śmieszna suma i uwłaczająca godności człowieka przeznaczona na potrzeby naprawdę potrzebujących,gdy tym czasem na imprezy praktycznie dla lokalnych notabli świeckich,kościelnych i mundurowych przeznacza się 230 000 zł,czyli prawie 10 razy tyle.Ale jeszcze nie tak dawno parę lat temu  też za rządów PiS w budżecie miasta suma na schronisko na zwierząt była 3-krotnie  wyższa niż dla naprawdę potrzebujących mieszkańców naszego miasta.Ale taki jest urok naszego grodu gdzie starszych traktuje się jak piąte koło u wozu.Młodzi się nie dają i gromadnie wyjeżdżają z biletem w jedną stronę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vales - niezalogowany 2019-01-29 17:49:25

    Coś by zrobił bo nie można stać w miejscu i czekać nie wiadomo na co . Inna sprawa to to , że nieraz widziałem tych" potrzebujących "co paczki dostawali i wiadomo cukier , olej to tak a reszta już nie smakowało z tego co dostali bo na ulicy wylądowało . Trzeba jakiś konkretny pomysł na co i dla kogo .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-01-29 18:05:57

    Starzy , schorowani mieszkańcy ul.Sucharskiego,Wandy ,Akacjowej potrzebują dojazdu autobusu na te szczytowe partie Przemyśla . O tym pomyślcie i w końcu rozwiążcie ten komunikacyjny problem..!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama