8,4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozdysponowanych zostało pomiędzy podkarpackie gminy z przeznaczeniem na budowę nowych zbiorników retencyjnych lub modernizację tych już istniejących. Pod koniec kwietnia podpisane zostały w urzędzie marszałkowskim umowy z 16 samorządami.
Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie, prowadzony pod koniec ub. r., przyniósł pozytywne rozstrzygnięcia w przypadku 17 zadań (z 25, jakie poddano weryfikacji) zgłoszonych przez 16 gmin. Na wszystkie przedsięwzięcia przeznaczono w sumie 8,4 mln zł, a maksymalna kwota wsparcia dla gminy wynosić mogła 500 tys. zł. Pieniądze te pozwolą samorządom utworzyć na swoim terenie otwarte zbiorniki do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych.
Na liście 16 beneficjentów są też gminy bezpośrednio z naszego regionu. Są to gminy: Narol, Laszki, Pruchnik i Lubaczów, przy czym ta ostatnia otrzymała dofinansowanie na dwa projekty. Pozostałe to: Harasiuki, Kolbuszowa, Grębów, Baranów Sandomierski, Głogów Małopolski, Grodzisko Dolne, Sokołów Małopolski, Zaleszany, Nowa Sarzyna, Tarnowiec, Jedlicze i Żyraków...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 47% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze