Reklama

Kasa na zbiorniki retencyjne rozdzielona między gminy

8,4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozdysponowanych zostało pomiędzy podkarpackie gminy z przeznaczeniem na budowę nowych zbiorników retencyjnych lub modernizację tych już istniejących. Pod koniec kwietnia podpisane zostały w urzędzie marszałkowskim umowy z 16 samorządami.

Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie, prowadzony pod koniec ub. r., przyniósł pozytywne rozstrzygnięcia w przypadku 17 zadań (z 25, jakie poddano weryfikacji) zgłoszonych przez 16 gmin. Na wszystkie przedsięwzięcia przeznaczono w sumie 8,4 mln zł, a maksymalna kwota wsparcia dla gminy wynosić mogła 500 tys. zł. Pieniądze te pozwolą samorządom utworzyć na swoim terenie otwarte zbiorniki do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych.

Na liście 16 beneficjentów są też gminy bezpośrednio z naszego regionu. Są to gminy: Narol, Laszki, Pruchnik i Lubaczów, przy czym ta ostatnia otrzymała dofinansowanie na dwa projekty. Pozostałe to: Harasiuki, Kolbuszowa, Grębów, Baranów Sandomierski, Głogów Małopolski, Grodzisko Dolne, Sokołów Małopolski, Zaleszany, Nowa Sarzyna, Tarnowiec, Jedlicze i Żyraków...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 47% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 09:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości