Reklama

Kasia dostała zastrzyk dobrej energii i wsparcie! Pomógł Michał Wiśniewski [ZDJĘCIA]

Niedawno pisaliśmy o kłopotach zdrowotnych 7-letniej Kasi Kośmider i organizowanej dla niej zbiórce odzieży używanej. Po sprzedaży zasili konto, na którym gromadzone są fundusze na 10. już operację dziewczynki. Finał odbył się w Narolu, 28 września. Gościem specjalnym, a zarazem dobrych duchem akcji był znany z działalności charytatywnej piosenkarz Michał Wiśniewski.

Znany ze sceny muzycznej kontrowersyjny muzyk Michał Wiśniewski jest ambasadorem Fundacji Po P1erwsze. Z chęcią zaangażował się w pomoc Kasi, która związana jest z ziemią lubaczowską. Jej mama Zdzisława Kośmider oraz dziadkowie pochodzą z przysiółka wsi Łukawica – Bieniaszówka. Niedziwne więc, że społeczność tej miejscowości, jak i innych terenów ziemi lubaczowskiej aktywnie włączyła się w nagłaśnianą m.in. przez naszą redakcję zbiórkę używanej odzieży. Dyrektor tamtejszej szkoły Marian Roman wraz z młodzieżą jeździli od domu do domu, odbierając worki z przygotowanymi rzeczami. Zalegające w szafach ciuchy można było dostarczyć też do świetlicy w Horyńcu-Zdroju, gdzie trwała zbiórka krwi, prowadzona m.in. przez Stowarzyszenie HDK „Ratownik”, na którego czele stoi Janusz Rawski, sołtys Horyńca-Zdroju – również bardzo zaangażowany w pomoc 7-latce. Ubrania przywożone były też oczywiście bezpośrednio do Narola, na finał akcji na placu targowym. Potrzeba ich bardzo dużo, bo 10. już operacja Kasi,  która jest nadzieją na to, że będzie mogła normalnie funkcjonować, pochłonie 159 tys. 180 zł  (do tej pory jej leczenie kosztowało 1 mln 300 tys. zł). Przeszkodą w normalnym rozwoju dziewczynki jest[paywall] choroba genetyczna (dysplazja diastroficzna), która powoduje zniekształcenia stawów.

Obiad z Michałem i wspólne żarty

Reklama

Na narolskim finale akcji była obecna sama bohaterka wydarzenia – Kasia Kośmider z mamą Zdzisławą. Razem z Michałem Wiśniewskim i przedstawicielką Fundacji Po P1erwsze dziewczynka spędziła wcześniej trochę czasu w restauracji Karpiówka w Bełżcu, która także zbierała rzeczy na rzecz dziewczynki. Był wspólny obiad i rozmowy. – Kasia bardzo przeżywała to spotkanie, bo kojarzy Michała z mediów i bardzo go lubi. Z emocji nie mogła zasnąć i ciągle dopytywała o to, jak będzie przebiegać. Szybko nawiązali więź. Kasia poprosiła Michała o autograf, wydeklamowała mu wierszyk w języku niemieckim, którego uczyła się na pasowanie, a że on dobrze zna ten język, zebrała dużą pochwałę. Rozmowa toczyła się bardzo swobodnie, Kasia sporo opowiadała Michałowi o sobie, a on bardzo chętnie słuchał – relacjonuje mama dziewczynki.

Finał w Narolu też przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Panie z kół gospodyń wiejskich z gminy Narol przygotowały pyszne słodkie przekąski. Były też kanapki ze swojskimi wędlinami, więc nikt nie wyszedł głodny. Goście też dopisali – pojawiły się liczne delegacje ze szkół z Narola, Łukawicy, Rudy Różanieckiej, Wiązownicy Dużej i Lubyczy Królewskiej z burmistrzem na czele, jako że i ta miejscowość mocno zaangażowała się w zbiórkę, a także sołtys Horyńca-Zdroju. Każda ze szkół przygotowała też program artystyczny. W końcu przyszedł czas na załadowanie zebranej odzieży do samochodu. Udało się wypakować po brzegi jeden cały tir, mieszczący średnio 18 ton ubrań, ale w sumie zbiórka przyniosła 25 ton odzieży, więc dojedzie kolejny. Za każdy kilogram Fundacja Po P1erwsze przeleje 70 groszy na konto Kasi w Fundacji Mam Serce. Zbiórka przełoży się więc na kwotę około 20 tys. zł. – Wszyscy, którzy zaangażowali się w pomoc mojej córce, wykonali ogromną pracę. Dziękuję każdemu z osobna: Michałowi i Fundacji Po P1erwsze, młodzieży i dyrekcji zaangażowanych szkół, burmistrzowi miasta i gminy Narol Grzegorzowi Dominikowi za pomoc w organizacji, strażakom, paniom z KGW, burmistrzowi Lubyczy Królewskiej Markowi Łuszczyńskiemu, sołtysom, ks. Krzysztofowi, Pawłowi Borowcowi, Józefie Soliszewskiej. Macie ogromne serduszka! – podsumowuje mama Kasi.

Reklama

W pomoc jej córce chce się też zaangażować społeczność Jarosławia z tamtejszego Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. Tam również ma się odbyć zbiórka identyczna do tej, która miała miejsce w Narolu. Planowana jest na styczeń przyszłego roku.

Darowiznę na rzecz Kasi można dokonać poprzez stronę Fundacji Mam Serce (www.mam-serce.org/zbiorki/kasia-kosmider) lub przelewając 1 proc.

KRS: 0000362564

NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama