Reklama

Kiedy wreszcie będzie normalnie?

23/04/2021 07:16

Patrząc na to, co się dzieje dookoła, wszyscy zadają sobie to pytanie. Miłościwie nam panujący politycy z partii rządzącej pocieszają, że już niedługo. Obiecują na przełomie kwietnia i maja przedstawić „Nowy Ład”, czyli program będący „kontrofensywą gospodarczą”, która zaradzi całemu złu i uczyni nasze życie szczęśliwszym. Zaraz, zaraz, to chyba jakieś déjà vu, bo to już przerabialiśmy jakieś siedemdziesiąt lat temu.

Wtedy cały naród ochoczo i z nadzieją śpiewał „Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy taki świat, w którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład”. Starsi doskonale pamiętają, czym to się wtedy skończyło, a młodsi uczą się o tym na lekcjach historii.

Natomiast opozycja, przez rządzących nazywana totalną, też nas pociesza i obiecuje, że wszystko się zmieni, kiedy tylko wygra wybory, przejmie władzę i zrobi w kraju porządek.

Zupełnie inne zdanie mają filozofowie, którzy w swoich prognozach nie pozostawiają nam złudzeń. Według nich już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, bo wyobrażenie o normalności opiera się na naszych dotychczasowych doświadczeniach, a jak powiadają nasi południowi sąsiedzi – to se ne vrati, pane Havranek.

Co więc mają zrobić pozamykani w domach Kowalski i Nowak oraz ich dzieci drugi rok na zdalnym nauczaniu? Gdzie mają szukać pociechy i nadziei? Na razie, tak jak śpiewa rosyjski bard Edward Sarkis, pozostaje im tylko kuchnia, kanapa i łóżko, a ja dodam od siebie – jeszcze telewizor albo komputer na pocieszenie. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-04-23 08:18:57

    Tak.Ale po co?Prawie wszyscy normalni z miasta się wyprowadzili i znaczna ich część mieszka na podgrodziu pozostali w innych miastach i za granicą bez szans powrotu.A Ci co zostali kotłują sie w nienawiści.Dochodzi już do tego, że nienawidzą sami siebie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sten - niezalogowany 2021-04-23 14:51:13

    za poprzedniej władzy było lepiej i za poprzedniej i tak daleja teraz jest do d......jakie to polskie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-04-23 17:01:32

    Jak poważni ludzie zarobią poważne pieniądze .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama