Apteczki przedstawicielom szkół z Jarosławia i okolic przekazało w ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczne Życie” Jarosław.
Spotkanie, podczas którego nastąpiło przekazanie sprzętu ratującego życie, odbyło się w sali lustrzanej kamienicy Rynek 5 w Jarosławiu. Obecny na nim Józef Napora, prezes stowarzyszenia ofiarującego apteczki, wyjaśniał, że gest podmiotu, który reprezentuje, ma na celu[paywall] zapewnienie bezpieczeństwa młodym ludziom i ich opiekunom podczas nieszczęśliwego zdarzenia.
Podejmujący gości z ramienia ratusza zastępca burmistrza Jarosławia Dariusz Tracz wyraził wdzięczność za przekazane szkołom środki bezpieczeństwa, ale też mówił o ciągłej konieczności edukowania dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Niejako zmaterializowaniem się jego słów był kolejny punkt spotkania – reprezentanci szkół z terenu powiatu jarosławskiego mieli okazję poćwiczyć prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod okiem wykwalifikowanego ratownika i przy użyciu elektronicznego, a więc „reagującego” na ich działania fantomu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze