Kilkudziesięciu biegaczy wzięło udział w wydarzeniu, mającym na celu wsparcie jednego z przeworskich przedszkoli.
Na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych odbył się bieg charytatywny „Promyczek dla dzieci”. Najmłodsi mieli do pokonania 100 metrów. W tej kategorii każdy był zwycięzcą. Jednak pierwszy na mecie był[paywall] Jakub Uksik, tuż za nim Bartłomiej Szawan, a jako trzecia dotarła Barbara Szelenbaum.
Młodzież i dorośli wystartowali w biegu na 3 kilometry. Pierwsze miejsce zdobył Marek Zardzewiały, drugi był Jakub Dryla, a trzeci Bartosz Mirek. Wszyscy uczestnicy, zarówno młodsi, jak i starsi otrzymali medale. Celem biegu było wsparcie Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Promyczek”, do którego uczęszczają dzieci ze spektrum autyzmu. Dochód z całości przedsięwzięcia, tzn. z wpłat za wpisowe czy m.in. ze sprzedaży ciast i kiełbasek, zostanie przeznaczony na wyposażenie tej placówki.
Inicjator i prowadzący imprezę Michał Horbaczek powiedział, że jest to pierwszy taki bieg i zapewnił, że kolejne edycje będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem. Poza biegiem przygotowano atrakcje dla najmłodszych, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy oraz zabawy z animatorami.
Organizatorami akcji byli: Stowarzyszenie Patriotyczne „Miłość&Honor Lokalny Patriotyzm”, MOSiR Przeworsk oraz Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Promyczek” przy współpracy z Przeworską Grupą Biegową.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął radny Przeworska Maciej Szewczyk. Podczas kilkugodzinnej akcji udało się zebrać 730,20 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze