Reklama

Kochają, nie kalkulują. Piękne jubileusze małżeńskich par

Miłość to początek drogi dwojga ludzi. Pięciu parom małżeńskim, które świętowały niedawno w Jarosławiu małżeńskie jubileusze, udaje się nią kroczyć nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W dzisiejszych czasach to osiągnięcie bez wątpienia zasługujące na szacunek i uznanie.

By związek rozkwitał i miał z czego czerpać w chwilach kryzysu, konieczne są codzienne starania i wysiłki. Takie czynili z pewnością małżonkowie, którym dane było w przedostatnim tygodniu marca świętować 50. rocznicę ślubu. To państwo: Krystyna i Jacek Lanicowie, Kazimiera i Stanisław Zajdelowie, Helena i Tadeusz Łukowowie, Danuta i Jan Pacułowie.

Z kolei Józefa i Bronisław Siwikowie przeżyli wspólnie dokładnie 67 lat. Jako że po piętnastu wspólnie przeżytych latach celebruje się już raczej tylko okrągłe jubileusze, razem ze złotymi godami pozostałych par zorganizowano dla nich gody żelazne, obchodzone przez pary mające na koncie 65 lat wspólnego życia. Jak wskazuje nazwa rocznicy, to jubileusz świadczący o tym, że związek jest trwały i wytrzymały, podobnie jak żelazo.

Reklama

W sali ślubów w jarosławskim ratuszu małżonkowie odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP, a gościł ich burmistrz Waldemar Paluch i zaproszona na wydarzenie wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt. Życzenia złożyła również parom kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska. Nie zabrakło kwiatów, listów gratulacyjnych i momentów wzruszenia.

Jubilatom gratulowano wytrwałości w złożonym sobie przyrzeczeniu i życzono wspaniałej przyszłości oraz zdrowia i harmonii.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/04/2024 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama